Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Gearshift

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Gearshift.jpg
Gearshift
Data i miejsce śmierci: 21 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
Gearshift to żołnierz-klon służący w Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów. Był członkiem 212 Batalionu Szturmowego. Brał udział w działaniach na Geonosis, gdzie zginął.

Biografia

Młodość

Gearshift został stworzony na Kamino jako klon mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta. Po odpowiednim przeszkoleniu dołączył do 212 Batalionu Szturmowego w stopniu szeregowca.

Druga bitwa o Geonosis

"To nawet lepiej, że możemy wyjść z tego bagna. To miejsce mnie przeraża!"[1]
— Gearshift do swojego towarzysza podczas opuszczania podziemi.
Gearshift i jego brat, walczący z geonosjańskimi zombie.

Początkowy wkład Gearshifta w bitwie na Geonosis nie jest znany. Gdy tamtejsza fabryka droidów została już zniszczona, a Jedi stracili kontakt z Luminarą Unduli, ścigającą Poggle'a Mniejszego, zebrano oddział, w którego skład wszedł Gearshift, i wyruszono w ostatnie znane miejsce pobytu mistrzyni – do świątyni Progate. Tam żołnierze znaleźli zwłoki Buzza, który towarzyszył Mirialance. Dowodzący poszukiwaniami Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker zdecydowali się wejść do świątynnych podziemi. Tam, dzięki skanerom komandora Cody'ego, oddział przemieszczał się w kierunku grupy wroga, która porwała Luminarę. W pewnym momencie Mirialanka nawiązała połączenie z Obi-Wanem Kenobim, prosząc, aby oddział natychmiast się wycofał. Kiedy klony, prowadzone przez Jedi, wyruszyły na ratunek mistrzyni Unduli, zostały zatrzymane przez grupkę geonosjańskich zombie, będących pod wpływem insektów mózgowych. Po krótkiej potyczce ekspedycja pokonała przeciwników. Następnie Kenobi polecił Skywalkerowi wezwać posiłki, lecz komunikator Jedi nie miał zasięgu, gdyż grupa znajdowała się za głęboko pod powierzchnią ziemi. W tej sytuacji Obi-Wan wysłał Gearshifta i jeszcze jednego klona na górę, aby wezwali generała Ki-Adi-Mundiego. Kiedy żołnierze szli przez katakumby, Gearshift wyznał bratu, iż cieszy się z opuszczenia podziemi. Po chwili jednak zaatakowały ich zombie, które szybko zabiły obu żołnierzy.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!