Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Forum:Zmiany w administracji Biblioteki Ossus

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Biblioteka Ossus:Sala Zgromadzeń > Zmiany w administracji Biblioteki OssusBiblioteka Ossus przechodzi ostatnimi czasy wiele zmian. Wszystkie one zmierzają do ostatecznego celu, jakim jest „Ossus 3.0”, czyli trzecia wersja serwisu, odświeżona i zmodernizowana.

Pierwszy etap – zmiana logotypu – już się zakończył. W konkursie na nowe logo wygrał projekt Katarzyny Pawlik, który niedługo oficjalnie zastąpi stary holokron widoczny w lewym górnym rogu Biblioteki. Drugi etap to zmiany w administracji, trzeci zaś to przenosiny na nowy, dedykowany serwer i odświeżenie wyglądu. Dzisiaj doszliśmy do finału drugiego etapu, o którym piszemy poniżej.

Na konwencie StarForce, we wrześniu 2010 w Bydgoszczy, odbyło się spotkanie administracji Biblioteki Ossus. Wspólnie ustaliliśmy wiele rzeczy, między innymi doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas na duże zmiany w naszych szeregach. Dotychczas administracja Biblioteki Ossus była podzielona na Kapitułę, Strażników i Jedi. Ostatecznie wszyscy się zgodziliśmy, że podział jest przestarzały i nieadekwatny do obecnych potrzeb serwisu. Dlatego postanowiliśmy rozdzielić skład i powołać Redakcję.

Kapituła składa się z najstarszych stażem Archiwistów Biblioteki Ossus. Jej główne zadania to dbanie o techniczne zaplecze serwisu, a także podejmowanie najważniejszych, dalekosiężnych decyzji w kwestii rozwoju Ossusa. Wszyscy członkowie Kapituły zachowają swe uprawnienia administratorskie, ale większość będzie pełnić funkcję "doradczą" oraz interweniować w ważnych lub konfliktowych kwestiach.

Aktualny skład Kapituły:

Redakcja to nowy, odrębny twór. W skrócie: jest to aktualna administracja Biblioteki Ossus, pracująca nad nią na bieżąco. Redaktorem naczelnym został Sky. W skład redakcji weszli:

Redaktorzy z uprawnieniami Strażników:

Redaktorzy z uprawnieniami Jedi:

Redaktorzy współpracujący:

  • Bolek
  • Ogór

Zmiany w administracji Biblioteki Ossus wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2011. Wszystkim nowym oraz awansującym osobom w redakcji gratulujemy!

Niech Moc będzie z Wami!

Zespół Biblioteki Ossus


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!