Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Forum:BBY/ABY

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwaniaSystem datowania BBY/ABY nie jest kanoniczny, podczas gdy chcecie oddzielać informacje kanoniczne od tych z EU za pomocą szablonów. Ten system jest wadliwy, między innymi dlatego, że informacje kanoniczne i te z Legends się mieszają. System datowania. Nie mam pojęcia, dokąd zmierza ta biblioteka. System taki jak "Yoda i Yoda/Kanon" jest efektywniejszy, chociaż bardzo pracochłonny. Czemu nie zamierzacie go wprowadzić? Ze względu na lenistwo?

Po pierwsze, to sugerowałabym się podpisać. Po drugie, uznaliśmy, że tam, gdzie da się informacje pogodzić, tam to stosujemy. Nie ma sensu tworzyć artykułów, które niemal niczym się nie różnią w legendach i nowym kanonie. Owszem, system dzielenia artykułów trzeba będzie wprowadzić, zwłaszcza, że wychodzi coraz więcej pozycji z nowego kanonu. Może zrobimy to, jak archiwistom przejdzie lenistwo i wezmą się za edytowanie. Poza tym, naprawdę nie wiem co mają do tego daty. I tak w większości nowych źródeł nie mamy ich podanych. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  19:09, 14 cze 2015 (CEST)
Chodzi mi o to, że system datowania BBY/ABY nie jest kanoniczny.
Ok, ABY/BBY nie jest kanoniczny, jednak rok lothalski występuje tylko na planecie Lothal i jest umownie uważany za standardowy czas dla całej galaktyki. Nie ma więc konkretnych źródeł co do uporządkowania wydarzeń z przeszłości czy przyszłości świata Gwiezdnych wojen. Należy poczekać aż takie materiały źródłowe się ukażą. Po drugie, jeśli uważasz że czegoś brakuje na Ossusie, lub coś przydałoby się zmienić, to powiedź mi, kto stoi Ci na drodze, być zakasał rękawy i wziął się do roboty. A nie oskarżał kilka osób o lenistwo. Załoga biblioteki jest ograniczona, a każdy ma zadania wedle własnego uznania. Narzekać i oskarżać każdy potrafi, ale do roboty to już nikomu się nie chcę, oczywiście wedle zasad biblioteki, a nie własnego widzimisię.
PS. Podpisujemy się używając czterech tyld ~~~~, taki klawisz pod Esc.signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Jak dla mnie trudno mówić o kanoniczności czegoś, co nigdy tak na prawdę nie nie istniało in-universe. Datowanie to jest jak dla mnie całkowicie do zostawienia, bo jest znane. Totus (dyskusja) 18:25, 15 cze 2015 (CEST)

No właśnie, oba systemy, LY i BBY/ABY, są out-universe. W nowych źródłach podaje się daty opisowo, np. "Pięć lat przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci" - więc nie rozumiem czemu zamiast tego długaśnego opisu nie użyć po prostu 5 BBY. A poza tym, system BBY/ABY pojawił się w sygnowanym przez Disneya piśmie Mistrz Jedi. signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  19:01, 15 cze 2015 (CEST)
Ktoś mi kiedyś zarzucił, że lepiej jest pisać Moris zamiast Maurice. Prawidłowa nazwa imienia to Maurice, ale ktoś woli pisać Moris tylko dlatego, że jest łatwiej. Michalomatek (dyskusja) 13:27, 4 lip 2015 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!