Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Forma VII

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Forma VII była jedną z form walki na miecze świetlne, stawiającą na zaangażowanie w walkę, często zbliżające walczącego do ciemnej strony. Znana była również jako Zażartość albo Droga Vornskra.

Charakterystyka

Forma Siódma zakładała taką syntezę metod walki, znanych z poprzednich stylów, która opierała się o poddanie się wirowi emocji stosującego ją Jedi. Miecz świetlny miał być przedłużeniem woli Mocy, a uwolnienie jej nurtu w założeniach doprowadzało do erupcji wulkanu zażartości, który miał zostać ukierunkowany przez Jedi zgodnie z jego zamiarami. W praktyce polegało to na pokonaniu swojej największej słabości i wykorzystaniu jej jako atut; analogicznie z mocnymi stronami przeciwnika, które Forma Siódma zwykła zwracać przeciwko niemu. Nietrudno zgadnąć, że filozofia tego stylu oznaczała swego rodzaju mariaż z ciemną stroną i niosła ze sobą ryzyko upadku.

Pomimo relatywnego niebezpieczeństwa dla użytkownika, Forma Siódma była najczęściej eksploatowana i stała się podstawą największej znanej liczby technik, takich, jak: Juyo, Jar'kai, Trispzest, Vaapad a także Teräs Käsi w swojej wersji na broń białą.

Ciekawostki

  • Palpatine swego czasu deklarował, że nie wie nic o istnieniu Formy VII. Było to jednak najprawdopodobniej mydlenie oczu Jedi.

Źródła


Formy walki mieczem świetlnym
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!