Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Feral

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy Postaci. Zobacz też: eskadrę Sojuszu Rebeliantów.
FeralOpress.jpg
Feral
Data i miejsce śmierci: 20 BBY, Dathomira
Miejsce pochodzenia: Dathomira
Rasa: Zabrak
Kolor oczu: Żółte
Przynależność: Bracia Nocy
Feral był mężczyzną z rasy Zabraków, który pełnił rolę wojownika w jednym z klanów na Dathomirze.

Biografia

W czasie wojen klonów, w roku 20 BBY, do jego wioski na Dathomirze przybyła Asajj Ventress z zamiarem odnalezienia potencjalnego zabójcy dla hrabiego Dooku. Feral oraz jego brat Savage zaliczali się do najbardziej obiecujących kandydatów, jednak aby dowieść swojej wartości musieli przejść przez trzy próby. Pierwsza z nich polegała na walce z Ventress na arenie. Feral uzbrojony w dwa topory wytrzymał wówczas najdłużej, ale gdyby nie pomoc brata prawdopodobnie zginąłby z ręki przeciwniczki. Podobnie stało się w czasie drugiej próby, w której Savage ponowie ocalił mu życie. W czasie ostatniego testu dwaj bracia byli ostatnimi żyjącymi wojownikami.

Feral i Savage Opress.

Ich zadaniem było pokonanie Asajj w ruchomym labiryncie. W pewnym momencie Feral wpadł na w pełni gotową do walki Ventress. Od pewnej śmierci uratował go Savage, który oddał mrocznej Jedi swoją wolność w zamian za darowanie bratu życia. Niedługo potem Feral patrzył jak Savage opuszcza wioskę, w której razem dorastali.

Jednak dwaj bracia spotkali się jeszcze tego samego dnia. Savage przemieniony dzięki magii Sióstr Nocy miał do przejścia jeszcze jedną próbę - zabić własnego brata. Mimo błagań Ferala, Savage bez skrupułów skręcił mu kark.

Źródła

  • The Clone Wars.jpg  Monster (Pierwsze pojawienie)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!