Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


FX-6

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

FX6.png
Android medyczny FX-6
Producent Medtech Industries
Model FX-6
Typ Droid medyczny
Wysokość 1,83 m
Kolor sensorów Pomarańczowy
Uzbrojenie Brak
Wyposażenie
  • Koła
  • Liczne mechaniczne ramiona
  • Sensory medyczne
  • Podstawowy procesor
PrzynależnośćAndroidy medyczne FX-6 były zrobotyzowanymi maszynami, pełniącymi funkcję asystentów dla wyspecjalizowanych robotów medycznych, takich jak 2-1B. Wykorzystywane były przez lekarzy Republiki Galaktycznej i Imperium Galaktycznego.

Specyfikacja techniczna

Centrum Rekonstrukcji Chirurgicznej ImPal – ośrodek medyczny, wykorzystujący FX-6.

Androidy medyczne typu FX-6 zostały przeznaczone do asystowania droidom chirurgicznym. W tym celu produkująca je firma Medtech Industries wyposażyła je w zestaw licznych mechanicznych ramion, które umożliwiały FX-6 podawanie współpracownikom potrzebnych narzędzi medycznych. Zainstalowane sensory pozwalały robotom tego typu monitorować stan pacjentów. Cała elektroniczna strona maszyny była nadzorowana przez standardowy procesor. Do poruszania się po sali operacyjnej FX-6 zostały wyposażone w koła.

Historia

Operacja Dartha Vadera.

Opracowany przez Medtech Industries model serii FX znalazł popyt na rynku sprzętu medycznego w postaci zakładów leczniczych Republiki Galaktycznej. Dużą ilość robotów tego typu wysyłano na fronty wojen klonów, do mobilnych jednostek chirurgicznych, aby pomagały w leczeniu rannych klonów. Równocześnie zrobotyzowani asystenci medyczni znajdowali się na wyposażeniu planetarnych szpitali światów Republiki. Po zakończeniu wojny i pokonaniu Konfederacji Niezależnych Systemów Republika została przeobrażona w Imperium Galaktyczne. Zmiany ustrojowe nie wpłynęły na wykorzystanie robotów tego modelu w służbach medycznych.

W 19 BBY jeden droid typu FX-6 asystował droidom DD-13 i 2-1B przy operacji Dartha Vadera po jego wypadku na Mustafarze. Zabieg ten miał miejsce w Centrum Rekonstrukcji Chirurgicznej Imperatora Palpatine'a.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!