Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Esmelle

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.  
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: Koniec i początek: Kres Imperium.

Esmelle
Miejsce pochodzenia: Akiva
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Srebrne
Esmelle była wychowaną na Aivie kobietą rasy ludzkiej. Miała młodszą siostrę, Norrę. Po jej odlocie z planety zgodziła się zaopiekować jej synem, Temminem. Była chuda oraz blada. Miała piskliwy głos i delikatne włosy opadające na plecy niczym wstęga.

Biografia

Wczesne życie

Esmelle urodziła się w zamieszkującej Akivie rodzinie. Kiedy miała kilkanaście lat, urodziła się jej młodsza siostra, Norra. Od tamtej chwili przestała latać po mieście z grupką chuliganów i stała się samodzielną i odpowiedzialną domatorką. Zamieszkała w Orchard Hill w swoim domu, gdzie wiecznie spędzała całe dnie, jakby czekała na śmierć. Poślubiła inną kobietę, Shirene. W pewnym momencie swojego życia Norra postanowiła zostać pilotem Rebelii. Esmelle zajęła się więc jej synem, Temminem. Chłopak był jednak niesforny. Godziny spędzał w swoim rodzinnym domu, który przerobił na sklep.

Powrót Norry

W roku 4 ABY na Akivę powróciła Norra. Razem z Temminem wpadli jednak w kłopoty ze szturmowcami, którzy zaczęli gonić ich na swoich skuterach. Temmin pokierował bala-bala i doleciał nim do domu Esmelle, gdzie odstawił Norrę. Wiedząc o czarnych interesach syna, które rozkręcał w swoim sklepie, zaczęła wypominać to siostrze. Ta uśmiechała się tylko i stwierdziła, że powinna być dumna z samodzielności syna. Norra odpowiedziała, że nie była jednak zła na syna, lecz na nią, pytając czy chociaż starała się nim zająć. Esmelle odpowiedziała, że to ona poleciała nie wiadomo gdzie, zostawiając swojego syna pod cudzą odpowiedzialnością, przypominając jej do tego, że Temmin mógł mieć zamiłowanie do bandyckich klimatów przez jej męża, Bentina. Siostrę jednak rozgniewało wspominanie o mężczyźnie, na co Esmelle zauważyła, że balansuje na pograniczu nerwów swojej siostry. Wyjaśniła więc, że miała na myśli to, iż Temmin ostatni raz widział go wywlekanego z domu przez szturmowców. Norra obroniła jednak męża, mówiąc że ten był kurierem Rebelii, zanim w ogóle ona powstała. Esmelle zapytała więc, czy siebie także uznawała za bohaterkę, kiedy ratując galaktykę traciła syna. W tamtym momencie do domu weszła Shirene, która pocałowała Esmelle w policzek i zaproponowała żonie herbatę. Ta chętnie zgodziła się i pomogła w przyrządzeniu napoju. Norra ostrzegła kobietę, że nie musiała brać udziału w rozmowie jeśli nie chciała, lecz ta chętnie wypowiedziała się na temat dyskusji. Powiedziała, że kochała Temmina niczym własnego syna, lecz nim dla niej nie był, a w momencie kiedy przyszło się im nim zająć, nie były jeszcze na to gotowe. Norra odparła jednak, że musiała odejść aby walczyć, na co Shirene odparła, iż rozumiała ją, przy czym współczuła, że ta nie poznała losu męża. Kobieta odparła, że nie był on przestępcą, z czym zgodziła się Shirene, lecz mimo to twierdziła, że Temmin opiekował się nimi bardziej niż one nim, podając za przykłady jego liczne naprawianie zepsutych w gospodarstwie urządzeń i wsparcia finansowe, które chłopak im udzielił. Dodała także, że będzie im go brakowało kiedy odlecą, na co Norra zaproponowała, aby te poleciały razem z nimi. Shirene radziła jej jednak, aby zamiast przesadzać stare drzewa, zabrała swojego syna do jakiegoś lepszego świata. Norra powiedziała, że problemem była niechęć Temmina do odlotu. Ta nie dziwiła się jednak, wiedząc że chłopak miał tutaj swój świat i dom. Norra zrozumiałą wtedy, że chłopak musiał być w swoim sklepie. Zrozumiała, że zbiry które wcześniej go szukały, nie ustąpią tak łatwo. Powiedziała, że musi pożyczyć bala-bala, na co Shirene się zgodziła.

Nowi goście

Wkrótce do jej domu przyleciała Norra, razem z synem i dwoma nowymi znajomymi, Jas Emari i Sinjirem Velusem. Okazało się, że kobieta uratowała ich z pościgu, lecz na miejscu został droid Temmina, Pan Bones, który w obronie chłopaka zaczął walczyć ze zbirami. Wrócił on następnego ranka, a Temmin od razu wziął się za naprawy. W pewnym momencie Esmelle minęła się z Norrą. Zapytała ją, jak z Bonesem, na co ta odparła, że wszystko szło póki co dobrze. Esmelle powiedziała, że droid wiele znaczył dla chłopaka, z czego Norra zdawała sobie sprawę. Właścicielka domu wyjaśniła, że ten zastępował mu przyjaciół. Norra stwierdziła jednak, że nie można było przyjaźnić się z droidem. Esmelle kontynuowała i zaczęła mówić dalej, na co Norra zdała sobie sprawę, że ta próbowała wywołać w niej wyrzuty sumienia. Esme oznajmiła jej, że Temmin potrzebował matki, lecz ta odpowiedziała, że wojna zbliżała się powoli do Akivy, a ona nic na to nie poradzi, po czym podziękowała za rozmowę i wyszła. Wkrótce wszyscy opuścili mieszkanie i doprowadzili do lokalnego powstania przeciwko zbierającymi się w pałacu satrapy imperialnym i w efekcie przejęcia planety przez Nową Republikę. Wróciła razem z synem, ponieważ w czasie alk zniszczeniu uległ Bones. W piwnicy Esmelle razem z synem naprawiła go i odpaliła ponownie. Po wszystkim we trzech opuścili planetę i polecieli na Chandrilę, która była stolicą Nowej Republiki.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!