Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Escape Into Terror

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Escape Into Terror.png
Escape Into Terror
Tytuł oryginalny: Escape Into Terror
Serial: Droids: The Adventures of R2-D2 and C-3PO
Sezon: 1
Odcinek: 2
Scenariusz: Peter Sauder
Reżyseria: Ken Stephenson
Data premiery w USA: 14 września 1985
Czas trwania: 23 min.
Czas w chronologii: 15 BBY
Poprzedni: The White Witch
Następny: The Trigon Unleashed


Escape Into Terror to drugi odcinek serialu Droids: The Adventures of R2-D2 and C-3PO. Zadebiutował 14 września 1985 roku na amerykańskim kanale ABC.

Streszczenie

Trwa generalny przegląd, i naprawa ukradzionego statku. C-3PO, przypadkowo odłącza uszkodzony hipernapęd, który natychmiast odlatuje w przestrzeń kosmiczną. Protokolant cudem zostaje ocalony przez R2-D2, który ściągnął przyjaciela z powrotem na statek. Przyjaciele zastanawiają się skąd zdobyć nowy hipernapęd. Kea wpada na pomysł, by udać się na pobliską planetę Annoo, na której mieszka jej matka. Postanawiają wyruszyć tam od razu. Tymczasem na Ingo Sise Fromm organizuje przyjęcie, w czasie którego Tig, łączy się z nim przez komunikator. Informuje go, o ucieczce buntowników ukradzionym statkiem. Sytuację pogarsza fakt, że poznali lokalizację Trigon One. Sise jest wściekły na syna. Tig dostaje jeden obrót planety na odnalezienie szpiegów, i pozbycie się ich. Po przybyciu na Annoo Thall Joben, Jord Dusat i roboty stoją w kolejce do rejestracji na planecie. Threepio, jest oburzony tym, że droidy muszą stać w osobnej kolejce. Uważa że to dyskryminacja.

Przez długi monolog nie zauważa, że robot odkurzający wepchnął się przed nim w kolejkę, jednakże próba pozbycia się go skutkuje ubrudzeniem całego protokolanta pyłem który zebrał robot-odkurzacz. R2 zauważa agentów Tig Fromma. Natychmiast przystępuje do dywersji. Postanawia zrobić dookoła zamieszanie, by mogli uciec wraz z Thallem i Jordem. Po odwróceniu uwagi cała czwórka ulatnia się z centrum rejestracyjnego. Przyjaciele biegną do White Witch, gdzie czeka na nich Kea Moll, niestety odlatując zostają zauważeni przez członków gangu. Po zgubieniu przeciwników wszyscy udają się do rodzinnego domu Kei, gdzie czekają na powrót Demmy Moll, matki Kei. Dziewczyna wraz z Jordem i Thallem postanawia odpocząć, po ostatnich ciężkich dniach, a R2 i 3PO rozpoczynają obchód gospodarstwa. Po wejściu do stajni protokolant postanawia umyć Banthę. Zwierzak przestraszony widokiem robota, uderza go ogonem. 3PO wpada na ścianę, i odkrywa tajne przejście. Sprzęt i broń w nim znaleziona, sugerują przyjaciołom że matka Kei, jest członkiem Rebelii. Droidy natychmiast postanawiają powiadomić o tym swojego pana. Gdy wchodzą do pokoju, przypadkiem udaremniają próbę zabicia go. Wysłany przez Tig Fromma robot - zabójca usiłował wprowadzić do organizmu rycerza Jedi trujący gaz - Dioxis. Wywiązuje się walka. Z pomocą kolejny raz przychodzi Kea, która niszczy zabójcę jednym strzałem.

Chwilę później do domu wraca Demma Moll. Wyjawia przyjaciołom, że jest członkiem rebelii. Mówi że od dawna podejrzewała, że Gang Fromm coś kombinuje, ale nie miała pewności. Postanowiła więc wysłać córkę Keę, by sprawdziła jej podejrzenia. Przyjaciele uświadamiają sobie dlaczego są bezustannie ścigani. Wspólnie postanawiają, że broń Sise'a musi być natychmiast zniszczona. W przeciwnym razie zostanie naruszona długoletnia równowaga militarna gangów, co doprowadzi do wojny domowej i śmierci wielu tysięcy niewinnych ludzi.

Przyjaciele natychmiast wyruszają by dostać się na przebywający w porcie lotniczym statek Sise Froma, który ma wrócić do bazy. Jest to ich jedyna nadzieja by dostać się do niej niepostrzeżenie i zniszczyć Trigon One. Kea i Jord postanawiają zostawić Thalla, który jeszcze nie doszedł do siebie, po walce z droidem - zabójcą. młody Jedi zauważa ich jednak, przed samym wyruszeniem, jednak to już za późno. Mimo sprzeciwu R2 i C-3PO, mężczyzna postanawia natychmiast dołączyć do swoich przyjaciół. Już w porcie Thall wraz z robotami widzą scenę podczas której Kea i Jord zostają przyłapani przez członków gangu, na próbie wtargnięcia na statek. Wspólnie wyzwalają przyjaciół z opresji, i ogłuszają wroga. Podstępem dostają się na statek Sise Fromma. Jord zostaje zauważony, i wyrzucony ze stacji. W czasie przeładunku Threepio podsłuchuje rozmowę Sise z synem. dowiaduje się, że broń jest już w pełni sprawna. Statek startuje.

Jakiś czas później, już w bazie na Ingo. Droidy odnajdują Keę i Thalla, którzy ukryli się w kontenerze. Roboty prowadzą pojemnik w pobliże broni. Tuż przy samym Trigon One wychodzą z niego, i natychmiast zostają zauważeni. Okazuje się że owa broń to ogromny statek kosmiczny. Kea uruchamia detonator, niestety znowu wywiązuje się walka. Przyjaciele wiedzą, że nie uda im się zniszczyć statku. Młody Jedi z pomocą detonatora niszczy bramę hangaru, i wraz z resztą grupy kradną go z bazy. Całe zdarzenie miało miejsce na oczach Tia i Sise. Za Trigon One zostają wysłane myśliwce, jednak prawie natychmiast zostają zniszczone. Statek zostaje dobrze ukryty. Przyjaciele świętują odniesione zwycięstwo!

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Aktorzy podkładający głos

CiekawostkiPoczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!