Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Star Wars: Dziewczyna z Rebelii, Zdławiona nadzieja

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Dziewczyna z Rebelii. Zdlawiona nadzieja.jpg
Star Wars: Dziewczyna z Rebelii,
Zdławiona nadzieja
Star Wars: Rebel Girl, A Shattered Hope
Scenariusz:
Ilustracje:
Kolory:
Tusz:
Ilustracja na okładce: Hugh Fleming
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
Październik 2014
Wydanie polskie: Egmont Polska
24 stycznia 2018
Przekład: Jacek Drewnowski
Typ publikacji: Album komiksowy
Seria/Cykl:
Poprzedni: Z ruin Alderaana
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 0 ABY


Star Wars: Dziewczyna z Rebelii, Zdławiona nadzieja (org. Star Wars: Rebel Girl, A Shattered Hope) to wydanie zbiorcze trzech historii komiksowych Dziewczyna z Rebelii, Zdławiona nadzieja i Five Days of Sith z serii Star Wars. Na rynku amerykańskim pierwsza historia ukazała się 1 października 2014[1] roku w trzecim albumie tej serii, a dwie pozostałe 15 października 2014[2] w czwartym albumie w nakładzie wydawnictwa Dark Horse Comics.

W Polsce wydanie zbiorcze ukazało się 24 stycznia 2018[3] roku w nakładzie wydawnictwa Egmont Polska w ramach cyklu Star Wars Legendy w przekładzie Jacka Drewnowskiego. Komiks został zapowiedziany we wrześniu 2017 roku w czasie 28 edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.[4]

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
To the shock of all who know her, Princess Leia has announced her intention to marry the prince of the remote planet Arrochar! While the Rebels are losing a princess, they're gaining a new base—a safe haven from the Empire.[1](Dark Horse Comics, 2014)

After a defeat by the Rebels, Darth Vader is on a mission to instill fear and discipline in the Imperial ranks—with his own elite stormtroopers. Meanwhile, having evaded Vader once again, Han Solo, Chewbacca, Princess Leia, and Luke Skywalker strike another blow for freedom![2](Dark Horse Comics, 2014)

Wydanie polskie
W albumie zebrano trzy ostatnie historie wydane przez Dark Horse w ramach cyklu komiksowego o tytule Star Wars, w oryginale zamieszczone w dwóch tomach. Bohaterką pierwszej jest księżniczka Leia, która ku zaskoczeniu wszystkich ogłasza zamiar poślubienia księcia z odległej planety Arrochar, wydającej się bezpiecznym schronieniem przed żołnierzami Imperium. Jednak wraz z przygotowaniami do ślubu okazuje się, że nowi sprzymierzeńcy mogą nie mieć czystych intencji.

W drugiej opowieści w centrum uwagi znajduje się z kolei Darth Vader, który po porażce z Rebelią ma na nowo zaprowadzić porządek i dyscyplinę wśród wojsk Imperium. Tymczasem Luke Sywalker, Han Solo, Chewbacca oraz, ma się rozumieć, droidy C-3PO i R2-D2 poszukują szpiega, którego odkrycia podały w wątpliwość ich zaufanie do sojuszników.

W kolekcji STAR WARS LEGENDY prezentujemy najciekawsze pozycje z dorobku wydawnictwa Dark Horse Comics, które przez ćwierć wieku publikowało komiksy osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen.[3](Egmont Polska, 2018)

Zawartość

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2018, 24 stycznia Polska 9788328127609 Egmont Polska 192 stron Druk (miękka) 59,99 PLN

Przypisy

Linki zewnętrzne


Star Wars
[Pokaż/Ukryj]
Star Wars Legendy
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!