Niech Moc będzie z Wami!Dyskusja szablonu:Pojazd

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Oto i gotowy szablon. Czekam na oceny i propozycje zmian--GalAn 18:52, 17 wrz 2006 (CEST)

Hmmm przydałby się podział cen na nowy i używany :P Poza tym jak zrobić, kiedy brakuje danych informacji, żeby nie pojawiał się pusty kawałek szablonu? Nie wsyatrzcy zostawić go pustego... ? --Yako 21:34, 28 wrz 2006 (CEST)

moim zdaniem pole cena w ogóle nie jest potrzebne skoro zostanie wypełnione w około 1% artykułów i to jeszcze "na oko" Darth petter 17:35, 1 sie 2007 (CEST)

Moim zdaniem powinny być dwa oddzielne szablony: dla statków kosmicznych i dla pojazdów lądowych/powietrznych Kaczor 21:39, 28 wrz 2006 (CEST)

"typ"

Należy zmienić "typ" na coś innego - "rodzaj" or sth, bo obecne stosowanie jest niezgodne z polską nomenklaturą. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:40, 7 maj 2007 (CEST)

prędkość

Jest prędkość (atmosfera) i prędkość (kosmos). Możeby wprowadzić prędkość zwykłą? wtedy nadałoby się to do linkowania w hasłach dot. pojazdów lądowych (landspeederów, juggernautów, ATATów itd...) Rdo

Fuzja

Nie wiem, czy ktoś już to proponował, czy nie, ale według mnie przydałoby się połączyć ten szablon z tym, bo są bardzo podobne, a szablon:pojazd był już wielokrotnie używany do opisu statków kosmicznych. Theed 14:32, 1 sie 2011 (CEST)

W tych dwóch szablonach są różne parametry, więc nie widzę sensu tworzenia jednego szablonu, który byłby zbyt długi. Zostanie tak jak jest.--signstraznik.png Melethron Dyskusja  14:50, 1 sie 2011 (CEST)

Właściciel/Dowódca

Widze że są przeprowadzane zmiany w hasłach wykorzystujące ten szablon. Mam jedną uwagę odnośnie rubryki Właściciele, otóż to w przypadku gwiezdnych niszczycieli np. Negotiator - Obi-Wan nie był jego właścicielem ale dowódcą. Właścicielem była WAR, który przynależał do Republiki Galaktycznej. Trochę to tak niekonsekwentnie wygląda, nie sądzicie?--Adakus 14:46, 26 sty 2012 (CET)

Słuszna uwaga. Należałoby zmienić "Właściciele:" na "Właściciele/dowódcy:". Ale oczywiście tylko w wyświetlanej rubryce infoboksu, tak aby już nie zmieniać kodu wstawianego szablonu.signjedi.png Theed Dyskusja  14:49, 26 sty 2012 (CET)
Jeszcze jedno, z racji że ten szablon ma być uniwersalny, lepiej dodać tylko rubrykę Dowódca. Tłumaczę dlaczego, jak w przypadku gwiezdnych niszczycieli, które nie są własnością jednej osoby (z wyjątkami) tylko armii, to w takich hasłach rubryka Włąscielem powinna być pusta, i wypełniało by się tylko Dowódcę. Ale w przypadku statków np. Ebon Hawk, który był statkiem prywatnym, wykorzystuje się rubrykę właściciel, bo należała odpowiednio do Kanga,a poźniej do Revana itp.--Adakus 14:55, 26 sty 2012 (CET)
Można by tak zrobić, ale mój pomysł wydaje mi się lepszy z przyczyn technicznych. Gdyby dodać rubrykę "Dowódca", to musielibyśmy znowu sprawdzić ileś szablonów, a wiele z nich poprawić. IMO zmiana rubryki jaką zaproponowałem powyżej byłaby lepsza. signjedi.png Theed Dyskusja  15:42, 26 sty 2012 (CET)
Można po prostu, jak do tej pory, stosować rubrykę "właściciele" tylko w uzasadnionych przypadkach, a dowódców umieszczać we właściwym tekście. Te ukośniki z dwiema opcjami nigdy nie wyglądają za dobrze. signstraznik.png Kasa Dyskusja  15:57, 26 sty 2012 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!