Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja kategorii:Komiksy według serii

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Rozumiem że kategoria Kategoria:Serie komiksowe zostanie w najbliższej przyszłości usunięta, bo moim zdaniem ta z tamtą spełniają taką samą rolę. Od razu przedstawię moją propozycje podziału na serie i mini-serie.

Seria składa się z kilku historii (mini-serii), mini-seria w kilku zeszytów, nie wrzucajmy wszystkiego do jednego wora.signstraznik.png Adakus Dyskusja 

Kategoria "Serie komiksowe" zawiera artykuły opisujące serie, a nie kategorie zawierające serie. Jest czymś zupełnie innym. Podział na serie i minie serie wygląda prawie tak jak napisałeś, tylko że "Misja Lorda Vadera" jest serią, a nie mini-serią. Mini-seria, to seria wewnątrz większej serii, a nie krótka seria ;) Pozdrawiam Anzelm (dyskusja) 11:32, 1 kwi 2015 (CEST)
PS. I może lepiej dyskusję przenieść tutaj Forum:Komiksy - standaryzacja?
Dla mnie komiks Misja Lorda Vadera nie jest serią, to rozbudowana historia. Nie widzę sensu takiej kategoryzacji dla tego komiksu. Nazwałem ją mini-serią bo zbudowana jest na tej samej zasadzie co mini-serie w dużych cyklach. Zaczyna się robić bałagan w kategoriach.signstraznik.png Adakus Dyskusja 
Dyskusja ta sama co w kilku innych miejscach. Tu jest definicja słowa seria Seria, a tu ustalenia Ossusowe: Forum:Komiksy - standaryzacja.
Misja Lorda Vadera nie jest zbudowana na tej samej zasadzie co mini-serie w dużych cyklach, bo nie należy do żadnego dużego cyklu. Na ilu zeszytach chciałbyś postawić granicę między miniserią, a serią? Bo wg mnie to, że miniseria, to seria wewnątrz serii jest jasnym wyznacznikiem co jest miniserią, a co serią.
Nie rozumiem skąd pomysł, że robi się bałagan? Bałagan jest i ta kategoria pomoże go uporządkować. Pozdrawiam Anzelm (dyskusja) 16:02, 1 kwi 2015 (CEST)
Ok, to samo co przy Jixie - dyskusja zahacza o tyle kwestii, że lepiej kontynuować ją w SG, bo z doświadczenia wiem, że dyskusje haseł/kategorii bardzo szybko giną w natłoku edycji, a odpisywanie w kilku miejscach pod rząd jest uciążliwe. Abandon thread :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  23:57, 1 kwi 2015 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!