Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:WAMPA

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj WAMPA!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, WAMPA

:)

Witaj. O tym, czy szablon "DoUsunięcia" (albo "DoPoprawki" itd.) może zostać ściągnięty z hasła, decyduje któryś ze Strażników lub Jedi, chyba, że sprawa jest oczywista. W przypadku CC-1138 rzeczywiście nie trzeba było usuwać, ale hasło to jest ewidentnym "stubem" (tzw. zalążkiem artykułu), co też trzeba było zaznaczyć. Acha - naucz się proszę poprawnego formatowania hasła. Z tego co widziałem przy haśle Walex Blissex i Misja na Mustafarze na początku robisz coś takiego: == Misja na Mustafarze == i potem piszesz. Tak się nie robi, te znaczki -> == <- służą do tworzenia poszczególnych sekcji artykułu. Na początku hasła jego nazwę pogrubiasz i streszczasz o co chodzi (czyli wstęp to całe hasło "w pigułce"). Poprzeglądaj sobie inne hasła (także w trybie edycji) by zobaczyć jak są napisane pod względem technicznym i merytorycznym. Pozdrawiam i życzę wielu edycji, mam nadzieję że będziesz nas stale wspierał nowymi tekstami :) signstraznik.png Sky Dyskusja  00:26, 4 maj 2008 (CEST)

Podpisuj się w dyskusjach :) Użyj albo czterech tyld - ~~~~, albo podczas edycji na górze masz pasek, na którym drugim przyciskiem od prawej jest podpis. Abe 15:43, 7 maj 2008 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!