Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja Archiwisty:Tiglatpilesar

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Tiglatpilesar!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Sky

Kategorie

Staraj się dodawać kategorię do przesyłanych grafik :) Abe 10:06, 26 cze 2007 (CEST)

Podgląd

Przypominam o używaniu funkcji podglądu przy edycji haseł. Każda edycja nawet najmniejsza niepotrzebnie zaśmieca bazę danych. signstraznik.png DantE Dyskusja  18:07, 25 lip 2007 (CEST)

Linki do mapy

Linki do mapy dodawaj jako przypis, linkuj też nie bezpośredni odnośnik do obrazka tylko do tej wersji z otoczką szablonu ossusa (czyli z przedrostkiem Grafika:) --Morthal 10:18, 6 sie 2007 (CEST)

Tak, jak to zrobiłem tutaj: Rattatak --Morthal 13:09, 6 sie 2007 (CEST)
Do grafiki należy linkować w ten sposób: [[:Grafika:nazwapliku|tytuł linku]]
Poprawiłem to tutaj -> [1]
signstraznik.png NLoriel Dyskusja  10:11, 7 sie 2007 (CEST)

Kuźnia Gwiazd

NO GADASZ? ONA TAK TO PRZETŁUMACZYŁA W DRODZE ZNISZCZENIA?! Cóż za porażka... :( Niech ktoś tej kobiecie rzuci adres Słownika Ossus, bo aż się przykro robi... signjedi.png Sky Dyskusja  23:04, 4 wrz 2007 (CEST)

Co tu się dziwić - w końcu nie takie rzeczy już robiła (vide Rozbitkowie z Nirauan czy Zmierzch Killika). Przypuszczam też, że niedługo na stronie Amberu zobaczymy zapowiedzi nowych książek z cyklu Wojen gwiazd przetłumaczone przez panią A. Jagiełowicz.--Jaro 23:14, 4 wrz 2007 (CEST)

Świątynia Rakatów?! Jezu... przecież to jest horror :/ Przysięgam, napiszę do tej kobiety list. Albo do wydawnictwa, żeby zmienili tłumacza... signjedi.png Sky Dyskusja 

No ba, i to jak najszybciej! Mówię serio, no jak można tak zignorować fakt istnienia polskiej wersji KOTORa? Czy im naprawdę zupełnie nie zależy na jakości swojej pracy?
Ja też mówię całkowicie serio... kiedyś Ricky pamiętam napisał na forum Bastionu że wysłał do niej jakiś list w sprawie czegośtam, ale nie odpisała -> więc wnioskuję, że ma fanów głęboko gdzieś. No ale i tak można coś spróbować, chociażby zasypać Amber listami... PS. Sorry Tiglatpilesar, że Ci taki offtop w Twojej dyskusji zrobiliśmy ;) signjedi.png Sky Dyskusja  23:36, 4 wrz 2007 (CEST)
Może zmieniła maila... Zazwyczaj była dość komunikatywna i udzielała się w ramach Workshop/Nerfherder. Szkoda, że tym razem nie było konsultacji, bo widzę, że poważna porażka się zdarzyła... signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:58, 6 wrz 2007 (CEST)

Miasto w Chmurach

Właśnie powstało hasło Miasto w Chmurach, ale jest ono tragiczne i kwalifikuje się do usunięcia. Piszesz, że może kiedyś popełniłbyś o tym artek... to może chciałbyś sobie chapnąć hasło i je sobie powoli skrobać? ^^ Czy kasujemy? Pzdr. signjedi.png Sky Dyskusja  21:21, 6 wrz 2007 (CEST)

Spoko, nikt nie mówi o pośpiechu, zrobisz kiedy chcesz ;) Fajnie ^^ W takim razie oznaczę Ci ;) signjedi.png Sky Dyskusja  21:50, 6 wrz 2007 (CEST)

Routine

Hej! :D Zorientuj się czy Rutyna był komiksem kanonicznym czy nie (ja się tam na Talesach nie znam) i przypisz do odpowiedniej kategorii: albo tej, albo tej. Pzdr :) signjedi.png Sky Dyskusja  23:14, 18 wrz 2007 (CEST)

Okej, Jaro już mi podpowiedział, także to wyżej to tak na przyszłość ;) signjedi.png Sky Dyskusja  23:23, 18 wrz 2007 (CEST)

Interwiki

Hej. Mam prośbę. Gdy robisz nowe hasło, lub edytujesz jakiekolwiek, to dorzucaj (o ile nie są obecne) szablon:era i interwiki. Dzięki temu liczba haseł bez takich dwóch rzeczy nie będzie rosła. Z góry dzięki. pozdr. signjedi.png Darth petter Dyskusja  15:22, 21 wrz 2007 (CEST)

Linkowanie

Do jakiejś części hasła - np. [[Yuuzhan Vongowie#Technologia|technologia]], [[Jacen Solo#Darth Who Contest - ukłon w stronę fanów|został ogłoszony konkurs]] itd. :) Nazwa hasła + # + podpunkt do którego linkujemy i następnie już |. signjedi.png Sky Dyskusja  20:06, 18 lis 2007 (CET)

Squint a Malak

Dzięki za przypomnienie. Sprawdziłem, faktycznie tak jest. Będziesz integrował te artykuły? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  22:44, 27 gru 2007 (CET)

Thrawn

Hej. O ile dobrze sobie przypominam, to jakiś czas temu miałeś na swojej stronie Archiwisty info, że zajmiesz się streszczeniami trylogii Thrawna. Teraz już tego nie ma, domyślam się więc że nie masz czasu, ale jak znajdziesz chwilę to może zajmiesz się hasłem Thrawn? Bo to bardzo ważna postać uniwersum, art jest na pewno często i gęsto czytany, toteż przydałoby się, żeby był bardziej rozbudowany, zawierał więcej grafik (ale to już kwestia drugorzędna, bo grafiki może dodać każdy) i co ważne - aby został zweryfikowany. Więcej znajdziesz na stronie dyskusji hasła. Skoro pisałeś o trylogii Thrawna to pomyślałem sobie, że może jesteś świeżo po niej albo przynajmniej pamiętasz co nieco o Thrawnie :) Oczywiście źródeł jest więcej, ale mówię o tzw. "trzonie" ;) Jakbyś się tym w bliżej nieokreślonej przyszłości zajął, to byłoby git. Bo w sumie jesteś aktywny od czasu do czasu, a piszesz naprawdę świetnie. Pzdr. signstraznik.png Sky Dyskusja  17:07, 30 mar 2008 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!