Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:TatooIII

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj TatooIII!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Totus

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Totus!

Edycje

Czoem. Fajnie, że od razu zabrałeś się za edytowanie. Ale prosiłbym Cię, żebyś, zamiast edytować poszczególne sekcje i robił kilka mniejszych edycji, to edytował całe hasło i zamknął się w jednej. Póki co większość Twoich edycji, to 4-5 zmian jednego hasła w odstępie kilku minut, co jest nie tylko bez sensu, co i niepotrzebnie zapycha ostatnie zmiany. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:25, 18 mar 2017 (CET)

KNS

Czoem. Daje Ci tylko znać, że miejsce pod kanoniczną wersję hasła o konfederacji zostało zwolnione już. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:55, 12 cze 2017 (CEST)

Wersje kanoniczne stron

Witaj. Od razy wyjaśniam czemu Twoja strona o KNS została usunięta. Pierwszą i najważniejsza rzeczą był brak źródeł. Pojawiały się tam informacje, które nie były w filmach, a tylko one były jako źródła podane. Drugim, nie mniej ważnym zarzutem był fakt, że przepisałeś prawie wszystko ze strony legendarnej. Na takie praktyki nie pozwalamy. Z różnych powodów, ale Twój artykuł był przykładem głównego z nich. Kopiując tekst, powielasz błędy. Już pomijając niepoprawioną literówkę w odnośniku do droida taktycznego typu T, to hasło kanoniczne zawierało pełno informacji z legend (chociażby czołg sejsmiczny), ponadto nie było tam prawie nic dodane nowego (poza niepodpartą źródłami informacją o dacie założenia konfederacji). Rozumiemy, że takie hasło to ogromna tematyka i trudno jest wszystko znać/wiedzieć/ogarniać, ale Twoja praca ograniczyła się do kopiuj-wklej, a coś takiego nie przejdzie. Strona kanoniczna musi być napisana od zera, w oparciu o źródła, nie inne artykuły, jak wszystko na ossusie. W razie jakiś pytań, pisz śmiało. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:55, 13 cze 2017 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!