Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Spane

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Spane!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Spane

Witaj. Słowa "mistrz Jedi", "rycerz Jedi" - pierwsze słowo z piszemy z małej litery, wszystko jest w zasadach edycji. Poza tym w tekście powinno być linkowanie (i to prawidłowe). Jeśli nie wiesz o czym mówię, poczytaj sobie te wszystkie strony które są wymienione w Twoim powitaniu. Pzdr i witaj na Ossusie. signstraznik.png Sky Dyskusja  21:13, 27 sie 2008 (CEST)

Jeszcze jedno: nie tłumaczymy z Wookieepedii, a zwłaszcza wybiórczo. To widać. Takie hasła są potem znacznie przerabiane lub kasowane - więc to taka uwaga na przyszłość. Jeśli piszesz jakieś hasło, to musisz posiadać wszystkie źródła które potem pod koniec artykułu wymieniasz. Pozdrawiam! signstraznik.png Sky Dyskusja  08:06, 30 sie 2008 (CEST)

Nowe hasła

Bardzo bym prosił o dodawanie do nowych haseł interwiki - to proste i łatwe, a bardzo pomocne w łączeniu wszystkich encyklopedii SW na świecie. Ponadto zwracaj proszę uwagę na powtórzenia - należy ich unikać. Poza tym pomiędzy tekstem a sekcją "źródła" wystarczy tylko jedna spacja (odstęp), nie dwie. I jeszcze ważna kwestia - proszę przeczytać dokładnie stronę Szablon:Grafika. Np. w przypadku grafiki planety Atzerri, wziętej z Empire at War, autorem jest LucasArts. To może być momentami żmudne, ale należy podać zarówno źródło jak i autora danej grafiki, żebyśmy potem nie mieli problemów z prawami autorskimi. Jakie źródła/autorzy - masz dokładnie wyjaśnione na powyższej stronce. Pozdrawiam signstraznik.png Sky Dyskusja  00:08, 23 lip 2009 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!