Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja Archiwisty:Sergi van Oli

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Sergi van Oli!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Sergi van Oli

Podgląd i dylogia

Radzę zacząć korzystać z funkcji Podglądu podczas edycji haseł, gdyż takie śmiecenie w bazie jak np. w haśle Chronologiczny spis książek wcześniej czy później zakończy się krótkim banem.

Poprawną nazwą jest dylogia a nie duologia i nie poprawiaj więcej na dulogię zwłaszcza gdy ktoś inny poprawia Twoje błędy. signstraznik.png DantE Dyskusja  18:49, 24 lip 2007 (CEST)

Oczywiście, że jest słowo dylogia. Zapraszam do słownika PWN. Nie ma natomiast słowa duologia :) signstraznik.png DantE Dyskusja  18:12, 25 lip 2007 (CEST)

Radzę skorzystać z mojej rady i stosować funkcję podglądu podczas edycji haseł, bo będzie przymusowy urlop od Ossusa. To ostatnie ostrzeżenie. signstraznik.png DantE Dyskusja  18:29, 1 sie 2007 (CEST)

Podpis

Pamiętaj aby w dyskusjach podpisywać się pod swoimi wypowiedziami. Używasz do tego 4 tyld. ~~~~. Kolejny raz przypominam o podglądzie i nie zapisywaniu stron przy każdej najdrobniejszej edycji. signstraznik.png DantE Dyskusja  18:44, 25 lip 2007 (CEST)

Książki Dark Forces

Czytałem (a nawet mam na półce) Rebel Agenta i Soldier for the Empire i z całą pewnością są to książki... No, może nowelki, ale z pewnością nie komiksy... signstraznik.png NLoriel Dyskusja  13:30, 1 sie 2007 (CEST)

Może najpierw byś kliknął w linki które prowadzą do haseł o tych książkach (to byś się dowiedział co nieco, zamiast od razu kasować), a nie mędrkujesz i od razu zmieniasz. I używaj tego podglądu. signjedi.png Sky Dyskusja  14:18, 1 sie 2007 (CEST)

Wookiepedia

Wookiepedia nie jest traktowana jako oficjalne źródło. Tak jak Ossus jest encyklopedią tworzoną przez fanów i znajdują się tam rożne niepotwierdzone informacje a czasem nawet nieprawdziwe. Jeśli więc korzystasz z Wookiee to zawsze musisz sprawdzić te informacje w oficjalnych źródłach. signstraznik.png DantE Dyskusja  18:23, 21 sie 2007 (CEST)

Odpowiedz

Ponieważ im mniej razy zapisujesz hasło, tym mniej obciążasz bazę - nie jestem od spraw technicznych i nie znam się na tym, ale skoro Strażnicy mówią żeby tak robić, to proponuję żebyśmy się dostosowali, to nic nie kosztuje, no, może naciśnięcie kilka razy guziczka podgląd zamiast od razu zapisz.

A co do tego, czy są to książki czy nie - czytałeś może wyżej wypowiedź NLoriela, którą zamieścić tutaj, w Twojej dyskusji, nieco wyżej? Jak nie to przytoczę ją: Czytałem (a nawet mam na półce) Rebel Agenta i Soldier for the Empire i z całą pewnością są to książki... Jeszcze jakieś pytania? Wookieepedia to nie źródło informacji! A jeśli tak bardzo chcesz się na nią powoływać, to proszę bardzo, cytuję: Dark Forces: Soldier for the Empire was the first volume in the Dark Forces trilogy of novellas oraz the hardcover and trade paperback contain twenty-five full-color illustrations. Więc gdzie przepraszam pisze że to komiks? Jest subtelna różnica pomiędzy książką zawierającą ilustracje a komiksem. signjedi.png Sky Dyskusja  19:47, 21 sie 2007 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!