Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Naboo Jedi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Podgląd

Jeśli chcesz zobaczyć jak będzie wyglądało edytowane przez ciebie hasło, użyj przycisku Podgląd. Jeśli zapisujesz hasło tylko aby podejrzeć zmiany to wyłącznie zaśmiecasz naszą bazę. Uprzedzam, że dalsze kilkukrotne zapisywanie hasła w krótkim czasie zakończy się przymusowym urlopem od Ossusa na jakiś czas. signstraznik.png DantE Dyskusja  18:19, 29 mar 2009 (CEST)

Kolejny raz przypominam o podglądzie. Szablonów samemu nie zdejmuj z haseł. Osoba, która go dodała gdy hasło będzie poprawione go usunie. signstraznik.png DantE Dyskusja  15:39, 19 kwi 2009 (CEST)

Edycje

Przed przystąpieniem do dalszych edycji zapoznaj się najpierw dokładnie ze wszystkimi zasadami edycyjnymi. Linki do nich masz w swoim powitaniu. Wtedy na Twoje hasła nie będą nakładane szablony i nie będą one kasowane. Bardzo ważne jest korzystanie z podglądu. signstraznik.png Sky Dyskusja  18:51, 19 kwi 2009 (CEST)

Edycje 2

Ostatni raz przypominam o dokładnym zapoznaniu się z zasadami edycji - najlepiej zobacz, jakie poprawki nanoszą na Twoje hasła bardziej doświadczeni Archiwiści i zapamiętaj czego unikać. Poza tym takie sprawy jak: nazwy konfliktów oraz przymiotniki małą literą itd. Dokładna lektura wszystkich stron pomocy oraz oglądanie struktury haseł polecanych będzie bardzo pomocne. signstraznik.png Sky Dyskusja  20:30, 28 maj 2009 (CEST)

I jeszcze jedno: proszę nie tłumaczyć na własną rękę nazw odcinków "Wojen klonów", które nie mają swoich oficjalnych polskich odpowiedników. signstraznik.png Sky Dyskusja  20:36, 28 maj 2009 (CEST)

Kategorie, źródła itd.

W Twoich hasłach brakuje tak podstawowych rzeczy jak KATEGORIA czy ŹRÓDŁA albo INTERWIKI. Proszę zobaczyć jakie zmiany dokonują w zapoczątkowanych przez Ciebie hasłach inni użytkownicy, wyciągnąć wnioski i nauczyć się tworzyć poprawne hasła. Inni Archiwiści nie mogą w nieskończoność poprawiać po Tobie haseł, zwłaszcza, że wcześniej zostałeś poinformowany żeby przeczytać zalecenia edycyjne (lektura obowiązkowa). signstraznik.png Sky Dyskusja  01:07, 1 cze 2009 (CEST)

Blokada

Przecież jesteś odblokowany. I bardzo proszę przeczytać dokładnie uwagi powyżej i zalecenia edycyjne (strony pomocy). signstraznik.png Sky Dyskusja  09:59, 10 sie 2009 (CEST)

Nautolanie

Jeśli chodzi o to hasło, to po pierwsze, nie tłumaczymy z Wookieepedii - jest to zignorowanie podstawowej zasady Ossusa. Piszemy tylko i wyłącznie na podstawie materiałów, które rzeczywiście mamy. Nie umieszczamy w sekcji "źródła" kopii listy źródeł z Wookiee tylko te materiały, z których korzystaliśmy podczas pisania - to duża różnica, nie? Rozumiem że to może być miejscami problematyczne. Ale tak musimy robić jeśli chcemy zachować wysoką jakość haseł. Proszę pamiętać o tym na przyszłość bo zawsze sprawdzamy nowe hasła, czy nie są pisane na podstawie tych z Wookiee. signstraznik.png Sky Dyskusja  11:09, 3 sty 2010 (CET)

Spoooooko, lepiej przecież dmuchać na zimne ;) Pzdr. signstraznik.png Sky Dyskusja  12:06, 3 sty 2010 (CET)

Art/: Maridun

Cześć. Widziałem, że w artykule Maridun, masz wstawiony szablon WEdycji. Ale nic nie robisz z tym artykułem już od listopada wzeszłego roku. Więc proszę Cię, byś usunął ten szablon, albo edytował ten artykuł, bo niekulturalnie jest wstawić szablon WEdycji, który mówi, że nie można edytować artykułu, bo robi to kto inny, a i tak nie robi. Tylko strażnik może się do niego nie dostosować. Ale ten szablon, jeśli nie chcesz edytować artykułu, to go usuń, bo uniemożliwia on edycję artykułu przez innego archiwistę. Pozdrawiam --Lord Revan Dyskusja, Holokron 15:47, 21 sie 2011 (CEST)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!