Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Mistrzyoda1234

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Mistrzyoda1234!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Totus

Drobna uwaga

Czoem, krótka piłka. Jeżeli jakaś Twoja edycja została wycofana/anulowana, to zamiast robić ją na siłę ponownie, to powinieneś się zainteresować o przyczyny. Szablon BrakGrafik powinien trafiać do haseł, które grafik nie mają, a mogłyby i powinny je mieć. Nie dajemy go do haseł, które grafik nie mają, bo takowe nie istnieją. A taki przypadek jest w haśle o 5251977. Pojawiła się ona w powieści, która nie ma ilustracji, dlatego tez nie ma póki co żadnych (wedle mojej wiedzy) przedstawień graficznych tej planety, a samo hasło jest zbyt krótkie, aby dodawać tam inne grafiki, niezwiązane bezpośrednio z planetą. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:50, 23 sty 2017 (CET)


Cześć, na Ossusie gdy piszemy coś w Sali Zgromadzeń, czyjejś dyskusji, czy też dyskusji danego artykułu to najpierw piszemy treść, którą chcemy przekazać a dopiero po tym nasz podpis. W razie jakiś wątpliwości pisz w mojej stronie dyskusji. Pozdrawiam Anilien (dyskusja) 16:19, 24 sty 2017 (CET)

aha. dziekuje mistrzyoda1234 (dyskusja) 17:03, 25 sty 2017 (CET)


Jeszcze jedna taka mała sprawa, jeżeli  chcesz coś napisać do innego Archiwisty  to musisz to zrobić  na jego stronie dyskusji, a nie swojej bo inaczej nie dostanie on powiadomienia ;) Pozdrawiam Anilien (dyskusja) 20:18, 25 sty 2017 (CET)

Od siebie dodam, że ossus to nie forum dyskusyjne i wszelkie wpisy w dyskusjach stron (które służą przede wszystkim do omawiania samych artykułów), że coś tam komuś się podobało, będą usuwane. Do tego typu rozmów polecam ossusowe grupy na facebooku (rycerze ossusa i zapytaj mistrza Jedi). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:25, 25 sty 2017 (CET)

Twoja strona

Tworząc na swojej Stronie Archiwisty nie musisz się podpisywać za pomocą 4 tyld,  to Twoja strona :), więc możesz na niej pisać o sobie ile tylko chcesz. Dla przykładu zobacz na moją stronę .

Pozdrawiam Anilien (dyskusja) 21:06, 25 sty 2017 (CET)

Nie przejmuj się, każdy z nas kiedyś zaczynał... i  tak jak już pisałam powyżej  w razie jakiś wątpliwości  zawsze możesz do mnie napisać.

Pozdrawiam Anilien (dyskusja) 07:46, 30 sty 2017 (CET)

Tak, można wstawiać avatary (Kategoria:Grafika:Avatary). Przy czym zbytnie skupienie na stronie archiwisty, bez skupienia się mimo wszystko na hasłach bardzo mile widziane to nie jest jednak. Mimo wszystko pamiętajmy, że ossus to encyklopedia i głównie powinniśmy skupić się na stronie merytorycznej xP. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:38, 1 lut 2017 (CET)


a jeżeli chcesz pokazać nam swój wizerunek to jest taka strona na Ossusie Biblioteka Ossus:Jak wyglądamy? Pozdrawiam Anilien (dyskusja) 17:47, 1 lut 2017 (CET)

Nie ma za co ;) PozdrawiamAnilien (dyskusja) 22:32, 7 lut 2017 (CET)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron.

Pozdrawiam, DantE!

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!