Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Dyskusja Archiwisty:Kyle

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Kyle!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Yako

Sala Zgromadzeń

Hej, cieszę się, że starasz się dowiedzieć, jak edytować zasoby Biblioteki, ale proszę o wstrzymanie się z zakładaniem kolejnych tematów w Sali Zgromadzeń. Po pierwsze, przed rozpoczęciem prac na Ossusie, koniecznie należy zapoznać się z działem pomocy. Jest on obecnie przebudowywany, ale zapoznanie się, nawet w miarę pobieżnie, z jego treścią pozwoli Ci zaznajomić się z większością kwestii, takich, jak chociażby wstawianie obrazków do artykułu. Dział pomocy nie został stworzony dla ozdoby, a jego przeczytanie nie boli. Większość informacji (i linków) niezbędnych do opanowania zasad/systemu edycyjnego Ossusa (co jest wbrew pozorom bardzo proste) została zawarta w tabelce na początku Twojej dyskusji. Koniec języka za przewodnika, ale zamiast od razu pytać o każdą rzecz osobno, warto sprawdzić, czy nie zostało to już gdzieś wyjaśnione. A w kwestii zostania Strażnikiem - wszystko przed Tobą, ale droga będzie bardzo długa. A zapoznanie się z działem pomocy jest pierwszym z wielu niezbędnych kroków ;) Pozdrawiam i życzę miłej pracy, --signstraznik.png Mario Dyskusja  21:51, 27 kwi 2011 (CEST)

Zalecenie

Zanim zaczniesz dodawać jakiekolwiek nowe artykuły, radzę Ci zapoznać się bardzo uważnie z tym tekstem - Biblioteka Ossus:Prawa autorskie. Jeśli w dalszym ciągu będziesz postępował tak jak w przypadku Sullusta czy Hypori, obawiam się, że będziemy musieli się pożegnać. Pozdrawiam. signstraznik.png Carth Dyskusja  21:52, 27 kwi 2011 (CEST)

Kategorie

Jak robisz hasła, to dodawaj do nich odpowiednie kategorie. Twoja hasła: Alaris Prime i Malastare ich nie miały. I postaraj się wypisywać, jeśli chodzi o hasła z planetami, wypisywać wszystko, co o nich wiesz. Pozdrawiam. --Makulski 16:53, 28 kwi 2011 (CEST)

Do poprawy

Hej, jak widzę, nie w smak Ci stosowanie się do ossusowych zaleceń? Przypominam, że szablon grafiki ma być wypełniony w całości. Jeśli nie poprawisz tego w przypadku przesłanego przez Ciebie pliku przedstawiającego Hypori, zostanie on usunięty. Ponadto przypominam o kategoriach.

Coś, o czym tu jeszcze chyba nie pisano: do każdego artykułu należy dodać źródła i interwiki. Pozdrawiam i naprawdę radzę zacząć się stosować do tych zaleceń, jeśli chcesz, aby Twoje artykuły nie musiały przechodzić gruntownych poprawek. signjedi.png Kasa Dyskusja  13:09, 5 maj 2011 (CEST)

Czytasz w ogóle swoją dyskusję? Co prawda ja nie mam na to wpływu, ale mam obowiązek ostrzec Cię, że uparte nie stosowanie się do zaleceń redakcji grozi banem...
Usunąłem większość Twojego artykułu o Hypori. Powodem było to, że opowiadał on w większości o bitwie, która miała tam miejsce, a zamiast tego powinien skupiać się na planecie. Krótkie streszczenie przebiegu walki przy podaniu jedynie niezbędnych informacji wystarczy. Widzę, że nie wiesz, jak robić linki do rozdziałów w artykułach, tu masz przykład: [[Galaktyka#Zewnętrzne Rubieże|Zewnętrzne Rubieże]]. Unikaj zbędnych porównań (Hypori jest podobna do Geonosis), to Twoje własne zdanie, a należy przyjąć neutralny punkt widzenia - u Ciebie czasem jest z tym problem. Linkujemy tylko przy pierwszym pojawieniu się danego terminu w haśle. Nazwy wojen, bitew czy słowa takie jak nadprzestrzeń, rycerz czy klon piszemy normalnie, z małej litery. Nie rozumiem też, czemu raz podlinkowałeś Republikę do klonów...
Na koniec jeszcze trochę techniki. Gdy podajesz w źródłach (nie piszemy tego słowa kursywą, po co?) nazwę serialu, a pod spodem jego odcinki, przy odcinkach daj dwie gwiazdki, aby utworzyć wcięcie (widać wtedy, że to odcinki tego serialu); podobnie z innymi seriami. Ponadto, pochyłym pismem podajemy tylko nazwę źródła, a nie jego rodzaj (przykład: [[Wojny klonów (serial)|''Wojny klonów'' (serial)]]). Szazblon "pojawienie pierwsze" wygląda tak: {{1st}}, radzę zapoznać się także z innymi szablonami, mają swoją kategorię. A propos, nie używaj nowiki do wpisywania kategorii, robi się to tak: [[Kategoria:Cośtam]], korzystając z nawiasów kwadratowych. No i na koniec: interwiki, i popraw wreszcie szablon grafiki, którą wrzuciłeś do hasła o Hypori. Na razie jest do kosza. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  16:35, 5 maj 2011 (CEST)

Kilka uwag

Po primo: następny wybryk z olaniem szablonu pliku i grafika zostanie z miejsca skasowana. Szablon jest po to, żeby go wypełnić - zakładam, że obrazki bierzesz z Wookiepedii, więc przekopiowanie nazwy źródła czy autora z ichniejszego szablonu nie jest wielkim problemem. Wstawianie tekstów w stylu "nie dotyczy" tylko dlatego, że nie chciało się sprawdzać źródła nie będzie tolerowane. Poza tym, staraj się dodawać jak najbardziej odpowiednią kategorię, tzn. nie "Ciała niebieskie", ale np. "Planety".

Po drugie: używaj podglądu, co umożliwi Ci sprawdzenie, czy wszystko jest jak należy PRZED zapisaniem hasła. Ponadto, jeśli edytujesz hasło w stylu "Listy planet", dodaj wszystkie pozycje w jednej edytując, edytując całą stronę, a nie każdą sekcję oddzielnie. W ten sposób zamiast napisać hasło w bazie raz, robisz to kilkanaście razy.

Po trzecie: przed wysłaniem hasła przeczytaj je jeszcze raz i popraw błędy, czy to gramatyczne, czy to literówki. Postaraj się popracować nad szykiem i układem zdań, żeby wyglądały bardziej naturalnie i "poprawnie". Pozdrawiam i życzę miłej pracy, --signstraznik.png Mario Dyskusja  12:50, 6 maj 2011 (CEST)

Hej, po infoboksie nie wciskamy enterów, bo są one widoczne jako przesunięcie hasła w dół. I mam nadzieję, że zawartość infoboksa do Hypori jest wzięta z umieszczonych w haśle źródeł? Oczekuję odpowiedzi na swojej dyskusji. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  14:33, 7 maj 2011 (CEST)

Powracając do tego hasła: sekcja "zobacz też" jest używana raczej rzadko, w przypadku planet raczej nie linkujemy w taki sposób do bitew, które miały tam miejsce. Ewentualnie można użyć szablonu {{SeeMain}}, choć w tym przypadku raczej nie ma to sensu, gdyż bitwa jest podlinkowana już w pierwszym zdaniu sekcji. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  17:42, 13 maj 2011 (CEST)

Źródła

Nie widzę powodów, dla których listy miałyby być pozbawione źródeł. Lista książek czy komiksów - tu można je opuścić, bo wiadomo, że źródłami są właśnie one. W innych przypadkach źródła to konieczność; odpowiedni szablon został dodany do listy Jedi. signjedi.png Kasa Dyskusja  16:31, 16 maj 2011 (CEST)

Edycje

Cześć, prosiłbym Cię żebyś ograniczył ilość edycji wykonywanych w jednym haśle na dzień. Przemyśl to co chcesz napisać, zbierz myśli, część artykułu napisz sobie w Wordzie czy notatniku i dopiero kiedy będziesz pewien, że to wszystko co chciałeś napisać - wtedy zapisz edycję. Chodzi mi głównie o hasło Lista planet, gdzie co chwila coś zmieniasz i dodajesz, podczas gdy mógłbyś to zrobić raz. W związku z tym przypominam również o używaniu opcji "pokaż podgląd". Pozdrawiam. signstraznik.png Louie1449 Dyskusja  14:02, 17 maj 2011 (CEST)

Problem z infoboxem

Cześć. Pozowoliłem sobie zareagować na problem z hasłem o planecie. Musisz zawsze pamiętać aby w infoboxie zamykać tagi. czyli jak masz
<li> to musi być też i </li>
Jak masz <ul> to musi być na koncu listy także </ul> 

Zobacz jak to zrobiłem. --signstraznik.png Yako Dyskusja  17:14, 19 maj 2011 (CEST)

Właściwie to <li> akurat nie trzeba zamykać, chyba że widzi się w tym jakąś estetykę, bo nie rozwala to hasła ;) signjedi.png Kasa Dyskusja  18:04, 19 maj 2011 (CEST)

Znów parę uwag

Przypominam Ci o obowiązku dodawania do hasła interwiki, pisania nazw bitew z małych liter i poprawnym linkowaniu do regionów galaktyki; pisałem o tym już wyżej. Powinieneś też wiedzieć, że wszystkie hasła (oprócz tych o obiektach z "naszego świata") mają być pisane w czasie przeszłym, a nazwy źródeł, które ukazały się w języku polskim, wpisujemy właśnie w tym języku. Odnośnie samego hasła o Dubrillionie, musisz uważniej czytać źródła, bo Destrillion nie jest księżycem tej planety, jest po prostu położony w pobliżu; nazwa księżyca nie jest, zdaje się, znana. signjedi.png Kasa Dyskusja  18:04, 19 maj 2011 (CEST)

W swoim artykule o Aargau sam użyłeś tego szablonu, który podważa wiarygodność podawanych źródeł lub sygnalizuje, że podanej informacji nie zawarto w żadnym ze źródeł z sekcji pod koniec hasła. Rozumiem w takim razie, że brałeś te info z Wookieepedii? Nie potrafię sobie wyobrazić innego wytłumaczenia dla takiego zachowania. Gdy podajemy jakąś informację, musimy mieć źródło. Poza tym: uparcie ignorujesz zalecenia, które widnieją na tej stronie; widać to m.in. po braku interwiki. signjedi.png Kasa Dyskusja  17:52, 20 maj 2011 (CEST)

Interwiki

Ossus obsługuje jedynie interwiki de (encyklopedia po niemiecku), en (angielski), es (hiszpański), fr (francuski), it (włoski) i ru (rosyjski); przy czym na fr trzeba uważać: mają tam dwie encyklopedie, starą i nowszą, a Ossus obsługuje tylko tę pierwszą. Najlepiej sprawdzać, czy hasło istnieje na odpowiedniej encyklopedii francuskiej poprzez Jedipedię, oni też linkują do starej, w przeciwieństwie do Wookiee. Inne interwiki będą się wyświetlać błędnie, więc ich nie wstawiamy.

Na tych encyklopediach należy też wstawiać interwiki do Ossusa. Jest to dosyć proste, gdyż takie przyciski jak "edytuj" czy "opublikuj zmiany" znajdują się na wszystkich wikiach w podobnych miejscach, więc nie trzeba wcale znać np. rosyjskiego, by się w tym połapać ;) Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  21:09, 20 maj 2011 (CEST)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, DantE!

Usuwanie tematow w dyskusji

Powiedz mi jedno, czemu usuwasz tematy założone w twojej dyskusji, tak moją jak i należącą do Kasy. Rozumiem ze krytyka może Ci się nie podobać, ale to ma jedynie za zadanie pomóc Ci w przyszłości unikać błędów. Pozdrawiam--Adakus 13:56, 24 maj 2011 (CEST)

Przesyłanie plików

Witaj, mam ten sam problem. Niestety nie jestem w stanie go rozwiązać, co więcej, póki co na razie chyba nikt nie wie, jak to zrobić. Ufam jednak, że w końcu ktoś z administracji Ossusa poradzi sobie z tym problemem; na razie pozostaje nam liczyć na innych archiwistów, którzy mogą przesyłać pliki. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  19:35, 24 maj 2011 (CEST)

Kolejne uwagi

Twoje hasła odnośnie Mocy wymagają znacznej poprawy. Po pierwsze nie wstawiamy linków do grafik znajdujących się na innych stronach, grafiki muszą być załadowane na serwer. Chyba już powinieneś sam się zorientować, że nie wyświetlają się na stronie, a tylko pojawia się sam link. kolejna sprawa to pamiętaj, że encyklopedia opisuje świat SW, a gry, książki czy komiksy są tylko źródłami na podstawie, których piszesz dane hasło, tak więc w haśle nie możesz pisać, że "w grze The Force Unleashed falę mocy można naładować", bo w uniwersum Gwiezdnych wojen takiej gry nie ma. Przy okazji ostatni raz przypominam o ograniczaniu liczby edycji. Szczególnie dotyczy to stron Archiwistów, gdyż nie ma potrzeby abyś za każdym razem jak dodasz hasło od razu edytował swoją stronę, 25 edycji w niecały miesiąc to stanowczo za dużo. W ten sposób niepotrzebnie tylko zaśmiecasz bazę danych. signstraznik.png DantE Dyskusja  20:31, 24 maj 2011 (CEST)

Porządek ze źródłami

Hej, kiedy podajesz źródła, powinieneś to robić w kolejności chronologicznej (przy źródłach in-universe), a na końcu dopisać pozostałe (podręczniki, artykuły itp.), najlepiej też w jakimś porządku (tematycznym lub alfabetycznym). Przy wpisywaniu zeszytów komiksowych nie musisz już wpisywać tomu, z którego pochodzą. Ponadto źródła należy zapisywać kursywą. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  18:13, 29 maj 2011 (CEST)

Wysysanie życia

Witam. Porównaj sobie proszę swoją wersję hasła ze zmianami wprowadzonymi przez Yako, a sam odpowiesz sobie na to pytanie. Pozdrawiam. signstraznik.png Carth Dyskusja  23:53, 29 maj 2011 (CEST)

Źródła

Witam. Nie powinieneś przypadkiem w hasłach (na przykład Karabin blasterowy) podawać źródeł w polskiej wersji językowej? Napisałeś Dark Lord: The Rise of Darth Vader a jest też polska nazwa tej książki Czarny Lord: Narodziny Dartha Vadera. I ta druga nazwa być powinna. --Skywalker96 15:13, 30 maj 2011 (CEST)

Uwagi dot. stylu

Hej, powinieneś jeszcze nieco popracować nad swoimi hasłami. Musisz zaznajomić się z używaniem szablonu er, a także częściej linkować - czasem pomijasz to przy niektórych zagadnieniach, a np. do ciemnej strony (BTW, pisaną z małych liter) warto zrobić odnośnik.

Mam jednak uwagi głównie odnośnie stylu. W tym artykule pojawiło się parę sformułowań, które należało poprawić. Gdy piszesz, że coś jest odległe, powinieneś również napisać, od czego - w domyśle zapewne chodzi o centrum galaktyki, ale nie musi to być oczywiste, lepiej więc to dopisać. Dobrze by było, gdybyś przed opublikowaniem hasła sprawdził pisownię, przynajmniej pod kątem wyrazów podkreślanych przez autokorektę. Artykuł brzmi też znacznie lepiej, jeśli używa się synonimów; powtórzenia są niezręczne. Najwięcej zastrzeżeń miałem do ostatniej części powyższego hasła - nie piszemy o tym, co się nie stało ("jego starania nie poszły na marne") lub czego nie wiadomo (czy miał ucznia itp.). Jeśli już to robimy, to tylko w wyjątkowych przypadkach (np. Yoda - bardzo popularny, ale nie znamy jego rasy). Wtedy umieszczamy takie rozważania w stosownej sekcji, jak np. "ciekawostki" czy "poza światem Gwiezdnych wojen" (jeśli pojawiają się zwroty typu "żadne źródła nie podają..."). Na koniec małe info - w anglojęzycznych tytułach prawie każde słowo zaczynamy z wielkiej litery, przy nielicznych wyjątkach w stylu "in", "of" czy "the" (chyba że występują po dwukropku ;). Niestety nie ma sprecyzowanych reguł odnośnie tego, które wyrazy pisze się małymi literami, ale najbardziej poprawną pisownię można zawsze sprawdzić na Wookiee, jeżeli zawiedzie intuicja. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  19:23, 31 maj 2011 (CEST)

Co do er - kiedy wstawisz szablon ery do artykułu, w jego prawym górnym rogu wyświetli się ikonka, linkująca do odpowiedniej ery, w której pojawia się dane zagadnienie. Więcej na temat użycia tego szablonu znajdziesz w linku w wypowiedzi wyżej. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  19:30, 31 maj 2011 (CEST)
Dorzucę tu jeszcze dwie sprawy. Po pierwsze nazwy mocy piszemy małymi literami, a po drugie nie piszemy w artykule o fanowskich teoriach (zazwyczaj; chyba, że mają jakieś podstawy w istniejących źródłach, wtedy w szczególnych wypadkach można umieścić to w jakiejś sekcji). Odniosłem bowiem wrażenie, że taki charakter miała ostatnia część hasła o mrocznej furii, gdyż znałem niektóre z tych teorii; jeśli jednak któraś z nich odnosi się do plotek, które opowiadały sobie postacie z SW, możesz, a nawet powinieneś przywrócić ją do artykułu, oczywiście informując, że to były jakieś kantynowe domysły czy coś w tym stylu ;) signjedi.png Kasa Dyskusja  19:47, 31 maj 2011 (CEST)

Darth Rivan

Wybacz, ale lektura twojego artykułu o Darthu Rivanie wywołała u mnie sporą dozę sceptycyzmu odnośnie wiarygodności informacji tamże zawartych. Sam termin "Sith Battlelords" sugeruje, iż podczas pisania hasła mogłeś opierać się na niekoniecznie licencjonowanych źródłach, korzystając np. z Wookieepedii. Chyba, że faktycznie udowodnisz mi, iż posiadasz przedstawione w stosownej sekcji źródła, a nie ściągnąłeś je z odpowiednika na Wookiee.

Po drugie, zabrzmi to zapewne trochę brutalnie, ale z racji swego, póki co, niewielkiego stażu na Ossusie, nie masz za bardzo prawa podejmować decyzję o ściągnięciu szablonu, wstawionego do artykułu przez któregokolwiek Strażnika bądź Jedi. Zaznaczyłem w opisie zmian, które zdanie brzmiało nie po polsku (choć bynajmniej nie było to jedyne zdanie do poprawy), Ty zaś nie zmieniając praktycznie nic, uznałeś iż, można ściągnąć szablon. Zalecam ponowne przejrzenia hasła w celu dokładnego rozeznania się, co należy w nim poprawić. Pzdr. signstraznik.png Carth Dyskusja  20:50, 31 maj 2011 (CEST)

Skórka

W Ossusie 3.0 jest tylko jedna skórka. BTW, nie musisz zwracać mojej uwagi krzykliwością, kiedy wchodzę w historię edycji na swojej dyskusji, widzę, co dodałeś ;) Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  23:26, 31 maj 2011 (CEST)

Darth Rivan c.d

Zgadza się, wycofałem całą Twoją edycję, polegającą w głównej mierze na ściągnięciu obu szablonów i poprawieniu wspomnianego przez Ciebie zdania. Najwidoczniej odniosłeś wrażenie, iż szablon bełkotu znalazł się w artykule tylko i wyłącznie z powodu tego zdania - w przeciwnym razie, jeszcze raz dokładnie sprawdziłbyś cały tekst. A bynajmniej nie tylko dlatego, ów szablon się tam znalazł.

"Rivan był jednym z władców Nowego Imperium Sithów wznowione przez Imperatora." Możesz mi wytłumaczyć, o co tutaj chodzi? Bo nijak nie sposób odgadnąć, co miałeś na myśli. Wspomniani już "Sith Battlelords" - skąd taki termin? Poza tym, cóż może jestem zbyt wyczulony na takie rzeczy, ale zawsze można coś napisać w doskonalszej formie językowej, a "Darth Rivan" nie jest w tej materii wyjątkiem.

I jeszcze na temat wiarygodności przedstawionych przez Ciebie informacji - rzecz ta tyczy się nie tylko Rivana, ale także wszystkich Twoich haseł. Moje obawy na ten temat nie są, niestety, bezpodstawne. Rozpoczynając pracę na Ossusie, zdarzyło Ci się skopiować hasła z innej strony internetowej i przepisać słowo w słowo tekst z jednego z przewodników. Do innych swoich haseł dodawałeś nazwy źródeł w języku angielskim, podczas gdy niektóre z nich funkcjonują już od jakiegoś czasu z polskimi tytułami. Cóż, niestety, ale wygląda to tak, jakbyś pisał na podstawie czegoś nie będącego oficjalnym źródłem, np. hasła z Wookieepedi (sygnałem może być wspomniany już termin "Sith Battlelords") i na odczepne wstawiał źródła również tam zawarte. Chyba się zgodzisz, iż w takiej sytuacji moje zastrzeżenia nie są nieuzasadnione, prawda? Pzdr. signstraznik.png Carth Dyskusja  00:14, 3 cze 2011 (CEST)

Szablon "stub"

To ja dałem szablon stub w artykule Winter. Theed 12:23, 5 cze 2011 (CEST)

Pierwotnie artykuł Winter były dwa zadania i to wszystko. Osobiście uważam, że takie strony powinny być z miejsca usuwane, ale już raz zostałem upomniany za to, że dałem szblon "sdu" tylko dlatego, że strona była zbyt krótka. Szablon "DoDopracowania" powinien być dodawany wtedy, gdy stronę należy dopracować, a nie wtedy gdy należy ją praktycznie w całości napisać. Takie jest moje zdanie. Co do szablonu "źródła", to usuwać może go tylko Jedi lub Strażnik i to nie ma znaczenia, czy szablon jest dany słusznie czy nie. Pozdrawiam Theed 12:36, 5 cze 2011 (CEST)

Może i masz rację, ale i tak uważam, że pisanie artykułów, które mają raptem kilka zdań, a które możnaby napisać na kilkanaście akapitów nie ma żadnego sensu. Theed 12:48, 5 cze 2011 (CEST)

Zbiorczo

Zatem gratuluję bardzo dobrej znajomości języka angielskiego w tak młodym wieku, oraz posiadania w swej kolekcji takich elementów jak: The Complete Star Wars Encyclopedia, The Essential Atlas czy Living Force Campaign Guide. Bo skoro umieściłeś te źródła w stworzonym przez Ciebie artykule, musiałeś z nich korzystać, nieprawdaż?

A co do Lyn Me, sprawa przedstawia się następująco. Jak mniemam, nie miałeś styczności z książką pt. Opowieści z pałacu Jabby? Książka ta, będąca w istocie zbiorem opowiadań, zawiera historię muzyków, grających na dworze Jabby. Jako, że powstała ona przed ukazaniem się edycji specjalnej Klasycznej Trylogii, nie ma w niej ani słowa o Lyn, bądź też o innych, dodanych później przez Lucasa muzykach lub tancerkach. I tu pojawia się problem, ponieważ trzeba było jakoś pogodzić istniejącą wersję z tą na nowo przedstawioną przez George'a. Zapewne poratowano się w tej sytuacji jakimś retconem. A że autor artykułu o Lyn nic na ten temat nie napisał, szablon "weryfikacji" musiał zostać wstawiony. Pzdr. signstraznik.png Carth Dyskusja  21:50, 6 cze 2011 (CEST)

Odp: mody

Hej. Szczerze mówiąc, podejrzewam, że ten artykuł niedługo zostanie usunięty, gdyż mody to twórczość fanowska, nie mająca nic wspólnego z kanonem, a przy tym nie są na tyle istotne dla fandomu, by hasła o nich miały tu jakiś cel istnienia. Jeśli kiedyś powstanie encyklopedia dot. twórczości fanowskiej, z pewnością mody by się tam nadały, ale raczej nie na Ossusa ;) Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  22:39, 6 cze 2011 (CEST)

Pytanie

Cześć. Jak zrobiłeś ten infobox na Twoim profilu?

Zastrzeżenia

Witaj. Nie należy tworzyć w artykule nowych infoboksów, umieszczając tam wszystkie parametry HTMLa itd., powoduje to niezły bałagan. Jeśli uważasz, że powinien powstać jakiś nowy infobox, zgłoś to w Sali Zgromadzeń. Ponadto poziome kreski nie są standardowym elementem haseł, nie powinno się nimi niepotrzebnie szastać. Wystarczy przecież linijka odstępu dla oddzielenia akapitów.

Artykuły piszemy w czasie przeszłym. W języku polskim mówimy o układach, a nie systemach gwiezdnych (np. Układ Słoneczny), a sektor piszemy z małej litery (sektor Corusca). Przypominam o tym, jak linkujemy do rozdziałów w hasłach, tu przykład: [[Galaktyka#Światy Środka|Światy Środka]]. Przy przytaczaniu jakichś określeń raczej korzystamy z cudzysłowu, a nie kursywy. I, co istotne, staramy się unikać poetyckich określeń typu "czasy mroku" - stawiamy na konkret, w końcu jest to encyklopedia.

Na koniec najważniejsze - każdy artykuł musi mieć kategorię. To należy do absolutnych podstaw. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  15:41, 23 cze 2011 (CEST)

Listy

Witam. Powiedz mi drogi kolego, po co tworzysz kolejne artykuły zawierające listy? Takie coś jest kompletnie nie przydatne. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że nikt tych list nie ogląda po co komu spis treści? Zastanów się nad tworzeniem haseł zawierających takie bzdury, a pomyśl nad czymś a,bitniejszym. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  19:37, 27 cze 2011 (CEST)

Prośba

Cześć. Mam prośbę:

Możesz dodać do języka Jawaskiego przypisy?
Chciałem je dodać, ale nie wyszły mi. Jakiś błąd.
Rivan 10:50, 30 cze 2011 (CEST)

Pyt.

Witaj. To Ty mnie powitałeś? Cześć. Mam pytanie: jak zrobić nowy artykuł? Co nie co wiem, bo jestem na Wikipedii, ale nie wiele. Pozdrawiam --Archiwista:LordRevan 2000 (CET)

Pytanie o profil

Przeglądałem jeden z tematów na forum i zaciekawiło mnie jedno: Lista napisanych/poprawionych artykułów. Czy jest to pomocne? Do czego miałoby mi to posłużyć?--Commander Cody 09:59, 5 lip 2011 (CEST)

Edycja strony archiwisty

Witam. Strony archiwisty to oczywiście rzecz w pewnym stopniu prywatna, lecz chciałbym Cię prosić byś nie edytował jej za każdym razem gdy utworzysz lub poprawisz jakiś artykuł. Taka duża ilość bezsensownych edycji zapycha tylko bazę danych Ossusa, a nam nie przynosi pożytku, ponieważ nikogo nie obchodzi kto jakie hasła zrobił czy poprawił. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  14:15, 5 lip 2011 (CEST)

Kantor

Odnośnie hasła Kantor, pytasz się czemu uznałem że hasło nie zostało poprawione. Otóż to, by artykuł uznać za dobry, trza czegoś więcej niż poprawę kilku wyrazów w całym haśle. Twoje poprawki były kosmetyczne, a całe hasło potrzebowało raczej gruntownej przebudowy, co aktualnie robię, wiec obserwuj jakie zmiany wprowadzam, by móc w przyszłości uniknąć podobnej sytuacji. Zauważ też porównując poprzednią wersje z innymi hasłami na Ossusie, że one opisują sama fabułę i mają charakter streszczeń. Dla przykładu nie można napisać że pierwszy raz z Kantorem spotkaliśmy się z grze KotOR, jak było napisane poprzednio, od tego są źródła by o tym informować, tym bardziej jak tworzymy hasła które dzieją się w kategorii Świat Gwiezdnych wojen . Pozdrawiam.--Adakus 18:47, 5 lip 2011 (CEST)

**Lista Sithów**

Czy będziesz jeszcze edytował listę Sithów? Jeśli nie, to usuń ten szablon.

PozdrawiamDarth Revan 13:37, 7 lip 2011 (CEST)

Strona dyskusji

Niezależnie od tego, czy będziesz jeszcze edytował czy nie, z tego czy innego konta, strona dyskusji zostaje na serwerze w celu informacyjnym. To niejako dokumentacja Twoich działań, do której można się ewentualnie w przyszłości odnieść, w przypadku odkrycia jakichś niejasności odnośnie Twoich działań. signstraznik.png Sky Dyskusja  03:17, 9 wrz 2011 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!