Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Killerlegus

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Killerlegus!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Yako

Revan

Po pierwsze, podpisuj się w dyskusji, kiedy piszesz komuś coś w jego dyskusji. Można to zrobić wstawiając cztery tyldy (~). A co dokładnie chcesz zmieniać w haśle Revan? signstraznik.png Yako Dyskusja  14:27, 29 kwi 2014 (UTC)

Sekcja "Kolor miecza świetlnego" musi być zmieniona, jako że Revan miał tylko dwa miecze (jeden zniszczony w KOTOR1), a miecz na okładce The Old Republic:Revan był zielony, bo Revan zmienił kryształ.--Killerlegus (dyskusja) 16:14, 29 kwi 2014 (UTC)KIllerlegus

Jak odpisujesz komuś w dyskusji, musisz to zrobić w dyskusji osoby do której piszesz. Co do Revana i kolorów jego mieczy świetlnych, powiedź mi, w jakim źródle opisane jest że Revan posiadał tylko dwa miecze? Z racji że w dużej części ja tę sekcje tworzyłem, została ona napisana w formie domniemania czy przypuszczeń, sugerując się materiałami z różnych źródeł.--Adakus (dyskusja) 16:23, 29 kwi 2014 (UTC)
Tylko od kiedy Wookieepedia jest oficjalnym źródłem? Tak po za tym, wszystkie źródła w zalinkowanych przez ciebie hasłach (po za jednym), prezentują obraz miecza (lub mieczy) dzierżonego przez Revana, a nie są słowem pisanym. Powiedź mi więc, jak wywnioskowałeś ze wszystkich grafik, że przedstawiają one akurat tylko te dwa miecze, a nie więcej. Zapewne grałeś w KotORa, więc musiałeś w czasie gry nie raz odnaleźć dodatkowe miecze. Nie jest to oczywiście żaden pewnik, ale losowy skrypt, jednak w czasie przygód Revan znalazł kilka mieczy i kryształów. Co jest argumentem za tym, że mógł ich używać w przyszłości.--Adakus (dyskusja) 17:15, 29 kwi 2014 (UTC)

Dwie sprawy - po pierwsze Wookieepedia nie jest ani źródłem, ani tym bardziej źródłem kanonicznym. To fanowska encyklopedia działająca na takiej samej zasadzie jak Biblioteka Ossus. Nie mówię, że nie masz racji (to musisz ustalić z Adakusem), po prostu Wookieepedia może zawierać błędy i nie można traktować wszystkiego co tam jest jako pewnik - to tak na przyszłość. A druga sprawa - podpisuj swoje wypowiedzi. Możesz to zrobić wstawiając cztery tyldy (~~~~) lub przycisku nad oknem edycji (przedostatnia ikonka). Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  17:12, 30 kwi 2014 (UTC)

Chyba Mario wyjaśnił ci czym jest Wookiepedia. Na dodatek dopowiem, ze archiwiści pracujący dla anglojęzycznej wiki, są nader aktywni w działalności i tworzą hasła, które niekoniecznie są na tyle ważne by istniały w osobnej formie. Zwróć też uwagę, że sekcja Kolor miecza świetlnego należą do Ciekawostek, a nie faktów z życia Revana.--Adakus (dyskusja) 16:22, 1 maj 2014 (UTC)

Podpis

Bardzo proszę, być używał swojego normalnego podpisu (~~~~). Jeżeli chcesz zmienić nick, napisz do jednego z administratorów. The Emperor of the Galaxy 17:18, 30 kwi 2014 (UTC):

Tak, teoretycznie jest to możliwe. Poza tym, ja nie mówię czy mi się podoba twój podpis/nick, ale na Ossusie zawsze podpisujemy się swoim nickiem. Pozdrawiam, The Emperor of the Galaxy 17:25, 30 kwi 2014 (UTC)
Odnośnie dyskusji z Emperorem - proszę, byś tak jak wszyscy użytkownicy podpisywał się własnym nickiem.--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:32, 30 kwi 2014 (UTC)

Ciekawostki

Proszę o podanie źródeł do ciekawostek dodanych do epizodu VII. O ile kwestia Antillesa była poruszana w różnego rodzaju wiadomościach, informacja o Lelandzie i Andeddu bezwzględnie wymaga weryfikacji. Nie wygląda to zbyt wiarygodnie, to raz, dwa, że tego typu rzeczy zawsze powinno popierać się odpowiednimi linkami w formie przypisów. Jeżeli nie pojawi się wiarygodne źródło tej informacji, zostanie ona usunięta. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  19:02, 19 maj 2014 (UTC)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!