Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:JohnnyTano

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj JohnnyTano!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, JohnnyTano

Aqua...

Co dokładnie mówi źródło Tinker, Tailor, Soldier, Praji o Aqualishanach? signstraznik.png Sky Dyskusja  04:22, 17 wrz 2009 (CEST)

Poprawione

Sorki, mój błąd. Już poprawione.

Twój błąd to taki, że kopiujesz listę źródeł z Wookiee, a tak naprawdę nie posiadasz ich i nie wiadomo skąd czerpiesz swoją wiedzę. Nie akceptujemy zarówno kopiowania list źródeł "na pałę" (nawet nie wiedząc, o czym są, czym dałeś przykład powyżej), jak i tłumaczeń itd. ze stron internetowych czy jakichkolwiek innych, nieoficjalnych źródeł. W trakcie pisania Aurry Sing proszę o tym pamiętać, ponieważ hasło będzie sprawdzone dokładnie pod kątem materiału jaki się znajduje w sekcji biograficznej względem listy źródeł. signstraznik.png Sky Dyskusja  07:00, 4 paź 2009 (CEST)

Błąd w nazewnictwie

Chciałbym poprosić o zmianę nazwy strony Archiwista:JohnnyTano/Force Rage na Archiwista:JohnnyTano/Dark Rage

Cześć

Odezwij się do mnie na gg: 2525541 to ustalimy sprawy wysyłki nagrody :) Gratuluję trzeciego miejsca! Nie było łatwo! --signstraznik.png Yako Dyskusja  00:28, 3 sty 2010 (CET)

Odp.

Dzięki piękne za uwzględnienie uwagi w szablonie, został już usunięty. Pozdrawiam. signstraznik.png Sky Dyskusja  18:32, 26 gru 2010 (CET)

Infoboxy

Cześć! Mam do Ciebie prośbę. Chodzi o przemieszczanie znaków | w infoboxach. Nie jest to jakaś niby ważna sprawa, ale bardzo denerwuje przy sprawdzaniu artykułów oraz zajmuje dużo czasu z przeniesieniem tego na właściwe miejsce. Chodzi właśnie o to abyś nie ruszał znaczków |, niech sobie leżą tak jak są, a infobox normalnie. Jeśli spełnisz moją prośbę, zaoszczędzisz mi oraz innym redaktorom czasu przy kontroli Twoich artykułów :) Pozdrowienia --signstraznik.png Melethron Dyskusja  15:37, 4 sty 2011 (CET)

Dzięki, że będziesz miał to na uwadze :) Infoboxy oczywiście nie muszą tak wyglądać, tylko gdy są w takiej postaci to są czytelniejsze. Mustafarianami się nie przejmuj, już poprawiłem :)--signstraznik.png Melethron Dyskusja  15:46, 4 sty 2011 (CET)

Odpowiedź na dwa pytania

Witaj :) Co do pierwszego pytania to nie, nie ma takiej konieczności by zmieniać przekierowania. Ja przyjąłem taką zasadę, że gdy i tak mam coś zmienić w danym haśle to staram się umieszczać linkowanie pod właściwą nazwą haseł. Nikt tego nie musi robić, można używać przekierowań, to tylko takie moje zboczenie. Druga sprawa to spis treści. Nie można go usunąć bo tworzy się on automatycznie kiedy będą trzy sekcje zaczynające się od znaków == xxx ==. Krótko, ale za to treściwie, pozdrowienia --signstraznik.png Melethron Dyskusja  13:09, 18 sty 2011 (CET)

Małe sprostowanie - usunięcie spisu treści jest możliwe, wystarczy wpisać na górze artykułu __NOTOC__. IMO w przypadku ścigacza nie jest to potrzebne, art jest wystarczająco długi, by spis mógł być potrzebny do szybszego znalezienia sekcji. signjedi.png Kasa Dyskusja  15:25, 18 sty 2011 (CET)

Aurra Sing

Witaj :) Super, że postanowiłeś zająć się tym artykułem, od dawna był zaniedbany. Mam propozycję, która powinna ułatwić Ci pracę. Jeśli zajmujesz się grubym hasłem, tak jak w tym przypadku to warto dać szablon w edycji, który w większości przypadków chroni przed mieszaniem się innych do Twojej pracy ;) Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  10:34, 6 lut 2011 (CET)

A ja, że tak wrednie się doczepię do dyskusji, mam drobną uwagę. Przypisy dawaj pod koniec akapitów, a nie w nagłówkach, bo to nieestetycznie wygląda. I również dzięki za zajęcie się tym artykułem. :) signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  10:36, 6 lut 2011 (CET)
Szablon w edycji to wybór każdego archiwisty, nikt Ci go nie narzuca ;) W takim razie trzymam kciuki za tą wenę ;) Powodzenia--signstraznik.png Melethron Dyskusja  18:23, 7 lut 2011 (CET)

Kontakt

Cześć! Nie podałeś swojego maila w Ossusie, więc nie mogę się z Tobą w ten sposób skontaktować w sprawach konkursowych.Napisz do mnie na yako.wasiak@gmail.com ok?--signstraznik.png Yako Dyskusja  12:26, 7 lut 2011 (CET)

Uwagi

Witaj. W szablonie grafiki kursywa jest używana w taki sam sposób, jak gdzie indziej - nie "pochylamy" całego szablonu, a jedynie źródła (poza stronami internetowymi) czy nazwy statków i okrętów. Pamiętaj o kategoryzowaniu według źródeł i autorów. W przypadku zdjęć umieszczonych w słownikach obrazkowych itp. za autora podajemy to, co akurat wygląda na logiczne - np. jeśli coś przypomina designem screen z filmu, dajemy Lucasfilm Ltd, jeśli z TCW, to Lucasfilm Animation itd. W przypadku rysunku będzie to nazwisko grafika. Po opisie grafiki stawiamy kropkę. Tytuły w języku polskim piszemy małymi literami (poza pierwszą literą, pierwszą literą drugiego członu, nazwami własnymi itp.). Rasy za to przyjęło się pisać z dużych liter (poza nielicznymi wyjątkami typu "ludzie" :P). Pamiętaj o pisaniu w czasie przeszłym i dodawaniu er. Myli Ci się przyspieszenie z prędkością - to pierwsze jest podawane do statków i jednostką jest tam G. Proszę, abyś linkował bezpośrednio, a nie do przekierowań. W przypadku, gdy wrzucasz (przykładowo) do kategorii "śmigacze" hasło typu "śmigacz jakiś", zadbaj o to, aby był wyświetlany według właściwej nazwy ([[Kategoria:Śmigacze|jakiś]]). Nie używaj znaczników <ul> i <li> dla pojedynczych pozycji; wypunktowania używa się wtedy, gdy jest ich więcej. Pamiętaj, że przy źródłach pochylamy jedynie nazwę, tak więc w niektórych przypadkach należy linkować tak: [[Darth Maul (komiks)|''Darth Maul'' (komiks)]]. A tak w ogóle to cieszę się, że ostatnio sporo edytowałeś ;) Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  19:01, 1 wrz 2011 (CEST)

Twoja prośba

OK. Już usunąłem szablon. Jak będziesz miał jeszcze jakieś hasła, do których chcesz, żebym interweniował to pisz ;D signjedi.png Windy Dyskusja  19:57, 13 wrz 2011 (CEST)

Pokonkursowo

Probowałem do ciebie napisać przez Ossusa ale widać nie dostałeś. :/ Złapiesz mnie jakoś na gg: 2525541? --signstraznik.png Yako Dyskusja  00:05, 16 wrz 2011 (CEST)

Hmm. Rzeczywiście coś jest nie tak

Coś jest nie tak. Jaki jest Twój mail, bo przejrzałem pocztę - zarówno prywatną jak i yako@ossus.pl i nawet nie mam Twojego adresu. Chyba, że coś mi wcięło. Nagroda jest, tylko jakoś urwał nam się kontakt.--signstraznik.png Yako Dyskusja  19:48, 18 maj 2012 (CEST)

Daj znać jakoś na priv, kiedy dotrze pudełko z nagrodą. :) Sorry, że tak wyszło. --signstraznik.png Yako Dyskusja  11:56, 4 cze 2012 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!