Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Dyskusja Archiwisty:JackGre68

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj JackGre68!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Kwazi93

Tłumaczenie z Wookiee

Miło że dodajesz artykuły, lecz jedną z podstawowych zasad Biblioteki jest to że wstawiamy własne teksty a nie tłumaczenia z Wookieepedii czy innych stron. Druga sprawa związana jest z formą artykułu przed wstawieniem kolejnych artykułów spójrz jak wyglądają inne artykuły na Ossusie pod względem zawartych w nich elementów stałych takich jak kategorie czy interwiki. Pozdtawiam. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  22:08, 11 lis 2019 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!