Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Darth Emix

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Darth Emix!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Darth Emix

Podgląd

Używaj opcji podgląd, żeby zobaczyć czy to co napisałeś jest okej. Każde niepotrzebne zapisanie hasła powoduje zapisanie kolejnej jego wersji do bazy danych, której nie chcemy obciążać bez sensu. Klikaj "podgląd" i dopiero potem "zapisz". Pzdr. signstraznik.png Sky Dyskusja  16:17, 28 kwi 2008 (CEST)

Archiwum ciekawostek

Czemu dałeś swoją ciekawostkę (którą i tak zedytowałeś milion razy - to jest jedno zdanie!) do archiwum ciekawostek, skoro nie była ona jeszcze na stronie głównej? Swoje propozycje dajemy do Dyskusja szablonu:Czywiesz, całą resztą zajmują się Strażnicy! Jeśli nie wiesz do czego coś służy, to po co to ruszasz? signstraznik.png Sky Dyskusja  16:20, 28 kwi 2008 (CEST)

Podgląd raz jeszcze

Fajnie, ze jesteś z nami :) Przypominam o używaniu opcji podglądu artykułu zamiast zapisywania wiele razy. Zresztą, Sky już opisał to wyżej. --signstraznik.png Yako Dyskusja  22:14, 29 maj 2008 (CEST)

Linkowanie

Pamiętaj proszę, że daną postać/rzecz/tytuł/cokolwiek linkuje się w haśle tylko za pierwszym razem, potem już nie. I Jedi z dużej literki :) signstraznik.png Sky Dyskusja  02:26, 10 lip 2008 (CEST)

Dyskusja

Nie ma sensu w dyskusji hasła pisać, że je zrobiłeś bo to każdy widzi :) signstraznik.png DantE Dyskusja  20:10, 10 lip 2008 (CEST)

Galen Marek

Małe pytanie czemu edytujesz artykuł Galen Marek skoro ten artykuł został zarezerwowany przez innego archiwistę? ~~ Archiwista:Thron

On nic nie robi

Edytuje to ponieważ , ten archiwista nic nie robi z tym artykułem już trochę czasu. Darth Emix 13:06, 4 sty 2009 (CET)

No dobrze ale czy ktoś dokonuje większych zmian w np: Jacenie Solo mimo że Sky dawno tam nie pisał.

 ~~ Archiwista:Thron

Oj dobra jak chcecie, niech zostanie puste jakie jest i bedzie fajnie .........Darth Emix 18:44, 4 sty 2009 (CET)

Nie o to chodzi. Przed edytowaniem mógłbyś napisać w dyskusji artykułu może by odpowiedział i ci pozwolił. ~~Archiwista:Thron

ok , spróbuje Darth Emix 20:07, 4 sty 2009 (CET)

Galen Marek - grafiki

Hej. Nie dodawaj proszę żadnych grafik do tego hasła - ściągnąłem wszystkie przerywniki filmowe z gry w wersji High Definition, więc jak skończysz pisać tekst, to wywalę stare grafiki i załaduję nowe, o wiele lepsze jakościowo i większe :) Btw, podczas pisania korzystasz z gry, komiksu czy książki, a może z wszystkiego? Pozdrawiam signstraznik.png Sky Dyskusja  18:50, 1 lut 2009 (CET)

Z gry na PS3 i PS2 , ale narazie pisze z PS3 a dopiero potem z PS2.W PS2 jest troche wiecej misji.Darth Emix 09:16, 2 lut 2009 (CET)

Raxus Prime

Na Ossusie nie tworzymy pustych stron. Szablon WEdycji służy do powiadomienia innych archiwistów, że aktualnie pracujesz nad danym hasłem a nie do blokowania haseł dla siebie. signstraznik.png DantE Dyskusja  15:40, 2 lut 2009 (CET)

Grafiki do Kazdana Paratusa

Kilka słów odnośnie grafik. Dwie zostały skasowane, byłaby trzecia, gdyby Mariobaryla nie uzupełnił opisu informacyjnego. A więc bardzo proszę pamiętać o tym, aby:

  • Każda grafika miała odpowiednią nazwę, najlepiej polską (ale bez polskich znaków!) - np. Kazdan Paratus.jpg a nie 485738kazdan__003.jpg
  • Każda grafika musi posiadać szablon informacyjny, w którym wypełnione są wszystkie pola - źródło, autor, licencja i kategoria (szczegółowa!)
  • Grafika nie może być zbyt mała (ale też nie musi być ogromna)

Zwłaszcza grafiki bez szablonu informacyjnego są od razu kasowane. Bardzo proszę żebyś o tym pamiętał, bo ostatnio mieliśmy ogromny bałagan w grafikach i ledwo udało nam się to opanować. Dzięki. signstraznik.png Sky Dyskusja  16:57, 2 lut 2009 (CET)

Galen Marek - cd.

Na pytania odpowiadasz na stronie dyskusji Archiwisty, który Ci je zadał. A propos Galena - przeczytałeś to a propos grafik? Więc jeśli nie masz ich w rozdzielczości HD to po co ładujesz, żebym potem ładował nowe wersje i kasował stare? ;) Poza tym grafiki zwykle dodaje się na samym końcu tworzenia hasła, żeby je ładnie wkomponować w tekst. No i właśnie a propos tekstu - hasło o tej postaci należy pisać na podstawie książki. Gry "TFU" jest kilka wersji i jak sam napisałeś, różnią się one, natomiast kanon "Gwiezdnych wojen" ustanawia, że to adaptacja książkowa jest w tym przypadku pierwszym i praktycznie jedynym źródłem, do którego należy zaglądać. Oczywiście nikt nie zabrania korzystania z gry, z tym, że potem ktoś będzie musiał jeszcze trochę zmodyfikować hasło, aby pasowało jak najbardziej do wersji wydarzeń znanych z książki. Ostatnia prośba - staraj się robić jak najmniej edycji Galena Marka i jak najwięcej pracować na podglądzie, a potem zapisywać. I jeszcze jedna uwaga odnośnie samego tekstu - zwracaj uwagę na składnię, konstrukcję zdań, literówki, polskie litery itd. To bardzo ważne, aby tekst prezentował się dobrze nie tylko od strony merytorycznej, ale także technicznej. Dzięki za przeczytanie tego i bardzo proszę o zastosowanie się do powyższych porad. signstraznik.png Sky Dyskusja  03:25, 4 lut 2009 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!