Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Sithowie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Sithów było niewiele.... nie można by w infoboksie zaznaczyć wszystkich znanych? Czytelnik pewnie chciałby wiedzieć, jak to wygląda w nowym kanonie, gdyż kategorie mu tego nie gwarantują.... ~Mustafar29 19:41, 9 lut 2017 (CET)

Sithów jest niewiele... teraz. I ich przybywa. Więc tabela szybko by się zdezaktualizowała, albo stałaby sie zbyt długa IMHO.--signstraznik.png Totus Dyskusja  19:42, 9 lut 2017 (CET)
IMHO dlatego teraz bym dopisał tych czterech dodatkowych, a potem bym zobaczył. ~Mustafar29 20:15, 9 lut 2017 (CET)
To mają być wybitni członkowie. Nie wszyscy członkowie. Taki Lord Sithów z Gairm nie osiągnął nic poza zaprzyjaźnieniem się z Jedi, Momin był rzeźbiarzem i robił sztukę od której innym odwalało. W porównaniu z takim Sidiousem, który zawładnął galaktyką, Bane'em, czy Obecnością, która zdołała ogarnąć broń masowej zagłady, to trochę małe rybki są.--signstraznik.png Totus Dyskusja  00:42, 10 lut 2017 (CET)
Odpowiednio napisany artykuł pod względem historycznym eliminuje potrzebę wyszczególnienia wszystkich imion w infoboksie. Poza tym skoro ktoś chce wiedzieć coś o nowym kanonie to może również chciałby w ten sam sposób poznać historię w legendach? Też wyszczególnimy wszystkich Sithów? --signstraznik.png Melethron Dyskusja  01:56, 11 lut 2017 (CET)
IMO wystarczyłby nawboks. ~Mustafar29 (dyskusja) 20:55, 4 mar 2017 (CET) EDIT: coś takiego Archiwista:Mustafar29/Organizacje Mocy
Nie. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  00:21, 6 mar 2017 (CET)

Zasada Dwóch

W kanonie z Zasadą Dwóch jest troszkę inaczej. Databank podaje Opressa jako Sitha (ucznia Dooku), jednak nie lorda Sithów. Ahsoka w TCW mówi o Ventress jako Sithance. Co z tym robimy? ~Mustafar29 (dyskusja) 17:52, 19 mar 2017 (CET)

To, że jakiś Jedi myślał, że Ventress jest Sithem nie oznacza, że ona jest Sithem. Postacie in-universe nieomylne nie są. Zarówna Asajj jak i Opress byli uczniami Sithów. Tylko tyle. Lordami, ani mrocznymi lordami nie dane im było zostać, więc nie za bardzo widzę tu rozdźwięk. Poza tym już w legendach zasada dwóch była łamana jako taka. Zarówno Ventress jak i Opress byli zabójcami, mięśniakami, którzy zostali wyszkoleni przez Dooku to mokrej roboty.--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:05, 19 mar 2017 (CET)

Zakon Sithów

Uważam, że skoro istnieje artykuł o Zakonie Jedi to powinien powstać również artykuł poświęcony Zakonowi Sithów. Mam nawet pomysł jak mógłby on wyglądać: historia obejmowałaby czasy starożytne i kończyłaby się w momencie wybicia Sithów przez Jedi 1000 lat przed wojnami klonów - tam byłaby wzmianka, że wtedy Zakon Sithów upadł zastąpiony następnie przez Zasadę Dwóch. Power of the Light Side (dyskusja) 19:05, 10 mar 2018 (CET)

Chwila: czy to jest oparte o konkretne informacje ze źródeł czy jest to jedynie "pomysł"? Jeżeli w źródłach jest powiedziane, że Zakon Sithów to organizacja, która istniała do około 1000 BBY, to jak najbardziej. Jeżeli nie, to nie ma o czym rozmawiać.--signstraznik.png Mario Dyskusja  19:33, 10 mar 2018 (CET)
Dla mnie podział Jedi na Jedi i Zakon Jedi ma inne znaczenie, typowo praktyczne. Gdyż po upadku Zakonu rycerze Jedi jeszcze istnieli. A Sithowie? Zawsze istnieli równo ze swoim zakonem, przynajmniej na to wszystko na razie wskazuje. Mustafar29 (dyskusja) 18:16, 1 kwi 2018 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!