Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Powrót Jedi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Do ogólnej przebudowy, na kształt pozostałych artykułów o filmach.

dokładnie

Zresztą tak, jak mówiłem na otwarciu Projektu Ossus. Nie chodzi o napisanie jednolinijkowego hasła... Mam nadzieję, że dość znacząco to hasełko zostanie rozbudowane... Yako

plakat

by się przydał przy datakarcie

  • Ja bym dał polski plakat plakat tego filmu. Znajduje się na www.starwarsy.pl w galeri ciekawostek na miejscu 5--Prymonek 14:34, 21 sie 2006 (CEST)

Jak dla mnie to ten plakat jest trochę biedny... to znaczy mi się pomysł podoba, ale nie jest w tym stylu co inne, jak np. z Nowej Trylogii... poza tym to zdjęcie plakatu, i to marne, bo światło się odbija... Już o innych nie wspomnę: Imperium kontratakuje, reżyseria: Irvin Wershner :D Jeśli są jakieś polskie plakaty starej trylogii, to powinny być w podobnej formie jak te z TPM, AOTC, ROTS I ROTJ (takie charakterystyczne napisy) a takowych chyba nie ma, wiec takie są raczej odpowiednie...Sky 17:09, 21 sie 2006 (CEST)

Więc do nowej trylogi też dajcie amerykańskie plakaty! A poza tym premiera w Polsce miała miejsce w 1985, tylko nie pamietam dnia i miesiąca.--Prymonek 17:19, 21 sie 2006 (CEST)

Uczepiłeś się tych plakatów strasznie. Tak ci przeszkadza? Jak są polskie to się daje polskie, a jak nie ma dobrych polskich wersji to się umieszcza angielskie... bez przesady... co do dat - no tak jest, umieszczałem datę tylko wersji specjalnej trylogii bo nie mogłem znaleść dokładnych dat oryginalnej projekcji... Sky 17:29, 21 sie 2006 (CEST)

Mówie tylko o konsenkwencji. Jak plakaty to albo polskie albo oryginalne! Nie że tu taki a tu taki!--Prymonek 18:12, 21 sie 2006 (CEST)

To w takim razie znajdz jakieś polskie wersje plakatów do oryginalnej trylogii w tym samym stylu jak są zrobiobe (napis itp.) polskie do nowej trylogii i zamieść. Powodzenia. Sky

To może niech Lucas specjalnie zrobi nową starą trylogię, żeby pasowała do nowej (100% efektów specjalnycj, drętwe dialogi). A czy teraz te plakaty (IV, V) pasują do tamtych (VI, I, II, III)?! --Prymonek 19:27, 21 sie 2006 (CEST)

Jeśli chodzi o pierwszą część Twojej wypowiedzi, to zupełnie nie wiem o czym bełkoczesz. A co do plakatów z EIV i EV - nie pasują do końca więc proszę bardzo znajdź takie które będą pasowały stylem do pozostałych, a nie kontynuuj jałowej dyskusji. Najlepiej gadać zamiast coś zrobić.... Sky

Po pierwsze nie bełkocze! Po drugie jest to POLSKA encyklopedia GW, więc polskie plakaty są jak najbardziej na miejscu! --Prymonek 21:30, 21 sie 2006 (CEST)

Panowie, wyluzujcie, nie ma się co unosić. Plakaty mają być przede wszystkim fajne :) NLoriel 20:16, 21 sie 2006 (CEST)
  • Można umieścić i te, i te. I proszę, nie róbcie tu pierwszego, historycznego flejmu na Ossusie... (tu też można banować) NLoriel 22:31, 21 sie 2006 (CEST)

Prymonek mówi to co mówi więc niech tak zrobi, ja mu podpowiedziałem żeby poszukał takich a nie innych plakatów i tyle, nie kłócę się z nim. Zresztą o co tutaj się spierać... I dzięki za przypomnienie, że możecie mnie zbanować (...) eh normalnie... Sky

tytuł

Teoria o "pierwotnym" charakterze tytułu Powrót Jedi znalazła potwierdzenie w dokumencie Empire of Dreams. Doctor Who 00:54, 26 sie 2007 (CEST)

Dzięki za potwierdzenie. Mam to na DVD, ale jakoś nigdy nie znalazłem czasu żeby szczegółowo obejrzeć od początku do końca. Swoją drogą co do produkcji Starej Trylogii to jest w USA taka świetna książka i próbuję ją zdobyć, no ale nie wiem czy się uda... bo na razie korzystam tylko z Jak powstawała kosmiczna trylogia - też jest sporo informacji, ale na pewno nie może się równać z tym albumem wydanym niedawno w Stanach. Niestety nie pamiętam tytułu tej pozycji. signjedi.png Sky Dyskusja  00:59, 26 sie 2007 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!