Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Mroczny szturmowiec

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

potrzebuje wszelskie informacje na temat szturmowcow wszystkie jednostki imperium, typy , bron , jaka rasa, wszelkie informacje na temat

Informacje jakie aktualnie posiadamy są zawarte w tym haśle. I podpisuj się pod swoimi wypowiedziami na stronach dyskusji. :) --signstraznik.png Yako Dyskusja  22:19, 13 kwi 2008 (CEST)

Mogę rozbudować ten temat o kilka zdjęć i drobnych tekstów? Czy po prostu podesłać Ci to co planowałem dodać? --Stukacz 00:04, 31 sie 2008 (CEST)

Czy to po polsku na pewno będzie ciemny szturmowiec? Nie mroczny? Darth Novak 14:12, 17 lis 2008 (CET)

Może i mroczny by lepiej brzmiało, ale ciemny szturmowiec to oficjalne tłumaczenie, więc trzymać się go należy. Tiglatpilesar 16:15, 17 lis 2008 (CET)
Oficjalne czyli jakie? W książce Nowa nadzieja (adaptacja powieściowa) miecz świetlny był mieczem laserowym, a w książce Spotkanie na Mimban świetlistym mieczem. Ponadto Mroczny Lord Sith w tej książce został przetłumaczony jako Ciemny Władca Sith. W Empire at War: Forces of Corruption występuje nazwa Mroczny Szturmowiec - czy tłumaczenie tej gry nie jest już oficjalne? Darth Novak 13:26, 1 gru 2008 (CET)
Jest pewien problem z tą nomenklaturą - istnieją zarówno dark trooperzy (ci z tego artykułu), jak i shadow stormtrooperzy (ci od Carnora Jaxa czy Cronala). I patrząc na nazwy angielskie, do shadow bardziej pasuje "ciemni". Jestem za zmianą nazwy tego artykułu na mrocznych szturmowców, dla większej przejrzystości. Bo na razie np. w haśle o Jaksie linkuje się do tych szturmowców, a to przecież błąd. signjedi.png Kasa Dyskusja  13:57, 1 sie 2011 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!