Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Mara Jade

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

sugeruję przenieść pod "Mara Jade Skywalker"--Jaro 19:55, 19 wrz 2007 (CEST)

W przypadku kobiet, które zmieniły nazwisko wychodząc za mąż, wybieramy to, które jest najbardziej popularne. Nie uprawiamy łączenia w rodzaju Mirax Terrik Horn. Robimy natomiast przekierowanie spod nazwy alternatywnej, np. Mirax Horn -> Mirax Terrik. Należy robić to w tę stronę, gdyż pozwala to na uniknięcie spoilerów. Biblioteka Ossus:Nazewnictwo--signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  20:30, 19 wrz 2007 (CEST)
A ja sugeruję rozbudowanie artykułu. xD --Shedao 20:39, 19 wrz 2007 (CEST)
Oj tak... oj tak... ale na mnie nie patrzcie - jestem zajęty przy Vaderze, a zresztą na okresie NEJ nie znam się prawie w ogóle.Jaro 20:50, 19 wrz 2007 (CEST)
tak więc /me patrzy na Shedaa który świetnie zna NEJ :P;D Louie1449 07:39, 20 wrz 2007 (CEST)
To raczej nie była autoreklama, ja jestem zajęty gdzieś tak do świąt już, więc sorry batory :P ale ludzie, ktoś by mógł...--Shedao 09:49, 20 wrz 2007 (CEST)

Z tą "nietuzinkową urodą to bym się kłócił, bo piękno jest chyba najbardziej subiektywną rzeczą na świecie, każdemu się podoba co innego, każdy ma inną definicję piękna. A to jest encyklopedia ;) Zdecydowane POV. Abe 20:45, 17 lis 2007 (CET)

Myślę, że uwagę tego typu można by dodać, gdyby w źródłach wyraźnie stało, że była ona "wyjątkowo urodziwa" - gdyby było to znaczącym czynnikiem dla fabuły itp. (np. Miss Galaktyki). Ale tak to raczej opinie fanów, niż postaci ze świata -> POV. Więc też uważam, że usunięcie tej wzmianki jest dobrym pomysłem. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  18:50, 18 lis 2007 (CET)

Generalna rozbudowa artykułu

Rozbudowa hasła Luke Skywalker powoli zbliża się ku końcowi, to pomyślałem nad kolejnym "Ossusowym samobójstwem". Luke też wydawał się niewykonalny, a jednak z Louiem napisaliśmy już prawdziwego giganta więc szanse są. Dosyć wnerwiające, że jedna z najważniejszych postaci tego ważnego czasu jest tak słabo opisana. Na razie jak już zacznę pisać to planuję opisać wydarzenia aż do Nirauana w 23 ABY, z NEJ i dalej pomyślę, zapewne Louie po jakimś czasie dołączy do "zabawy". Na razie tylko zaklepuję ten artykuł. Według mnię to zadanie jest wykonalne:). Piett 21:53, 24 gru 2007 (CET)

Zaraz cie NLoriel opieprzy że łamiesz zasady Wookie i nie możez sobie nic zaklepywać :D:P

Pewnie, że jest wykonalne, daliście sobie radę z Lukiem to z Marą spokojnie - respect :) --signjedi.png Shedao Dyskusja  22:09, 24 gru 2007 (CET)

No, super :) Tylko jedna prośba - róbcie jak największe edycje za jednym razem, a literówki itp. zostawcie sobie na sam koniec. Bo... hasło Luke Skywalker (wszystkie wersje) waży już ponad 10 MB (!), dlatego wiecie... :P Ale gr8 job chłopaki :D signstraznik.png Sky Dyskusja  22:20, 24 gru 2007 (CET)

Dzięki wszystkim za pochwały :P Jestem wzruszony :P I oczywiście się przyłączam do edycji ;] Louie1449 22:58, 24 gru 2007 (CET)

Dobra, jako że Louie tymczasowo spasował, to pogadaliśmy z Piettem i zajmę się w Marze okresem wojny z Yuuzhan Vongami i Mrocznym Gniazdem. Dziedzictwo Mocy właśnie czytam i do Sacrifice jeszcze nie miałem czasu dojść, więc to później. Marę uzupełnię jak tylko uporam się z Jacenem Solo i innymi hasłami które mam, ale jak ktoś chce to zrobić wcześniej, to śmiało ^^ signstraznik.png Sky Dyskusja  23:13, 4 sty 2008 (CET)

Rok urodzin

Na Wookiee pisze, że Mara urodziła się w 17 BBY, a tutaj w 18 BBY, więc jak jest na prawdę?

Ciekawostka

Nie wiem czy pamietacie, ale w trylogii Thrawna Luke, ponownie odwiedzając Dagobar, miał wizję w której na Tatooine, podczas egzekucji, jego miecz, wyrzucony przez R2 znalazł się w rękach czerwonowłosej kobiety. Można dodać to jako ciekawostkę (nowy jestem to nie chcę mieszać), że gdyby Jabba zgodził się na uczestnictwo Mary w egzekucji, wszystko potoczyło by się znacznie inaczej. Swoją drogą... "przywódca przemytników"... W trylogii mocno zwróciło moją uwagę, że Karrde był zwykle nazywany "szef przemytników". :P MaxKing 01:13, 2 lut 2010 (CET)

Rozbudowa hasła 2016

Czy znaleźli by się chętni którzy gotowi byliby pomóc rozbudować mocno hasło o okres po Ręcę Thrawna i ślubie z Lukiem ewentualnie po Survivor Quest? Bardzo chcę rozbudować jej biografię, tym nie mniej jako osoba która nie raz rzucała projkety w początkowym okresach na razie nie planuje w ogóle tykać okresów od wojny z Vongami aż po śmierć podczas Drugiej wojny domowej, szczególnie przydałaby się pomoc który czzytały Wojnę Rojów której na razie jakośnie chciałem nigdy tykać.

Ja ze swej strony deklaruję na razie wydarzenia od dzieciństwa ażpo kampanię Thrawna / wydarzenia z Mysteries of the Sith, ze względu na to że sporo materiału będzie mogłopowstawać równolegle z biografią o Thrawnie która jako dawno rozpoczęty projekt stanowi dla mnie większy priorytet. Okresy od 11 do 18 ABY też na razie poza moim zasięgiem.

Z góry dzięki jeśli można byłoby uzyskać pomoc od innych fanów prawdziwego uniwersum SW, pozdrawiam :). Piett (dyskusja) 11:47, 19 sty 2016 (CET)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!