Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Spotkanie na Mimban

Ludzie mówią, że pierwszym EU jest książka "Spotkanie na Mimban" wydana 12 lutego 1978. Ale przecież pierwszy komiks Marvela był wydany 8 marca 1977, czyli prawie rok wcześniej. Więc jak to jest? --Donmaslanoz 00:35, 31 sie 2014 (UTC)

Pierwsze sześć zeszytów Marvela było adaptacją "Nowej nadziei" więc pierwszym zeszytem Marvela który rozbudowuje wszechświat jest zeszyt siódmy "New Planets, New Perils!" wydany 11 października 1977 lub pierwsza część historii "The Keeper's World" wydana w czasopiśmie "Pizzazz" (nr 1 - też październik '77). Faktycznie jest to wcześniej niż "Spotkanie na Mimban" ale myślę, że chodzi tu o to, że po pierwsze książka trafiła do szerszego grona odbiorców niż komiksy, a po drugie - kiedy EU się trochę rozwinął i komiksy przeszły pod Dark Horse - to "Mimban" wskoczyło do kanonu ciągłości (C), a Marvel poleciał do kanonu drugorzędnego (S) - więc jest po prostu mniej ważny. --Anzelm (dyskusja) 01:46, 31 sie 2014 (UTC)

Tłumaczenie

Czy "Legendy" to oficjalne tłumaczenie? Czy teraz w źródłach należy pisać "Legendarne", a nie "Legends"? Mustafar29 (dyskusja) 23:41, 10 lip 2015 (CEST)

Tak, oficjalne. Pisownia do dyskusji. Jak dla mnie mogą być po prostu "Legendy", ale "Legendarne" też są ok, po prostu trochę dziwnie to brzmi w tym kontekście :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  23:43, 10 lip 2015 (CEST)
Dziwnie to brzmi, ale jeśli piszemy "Kanoniczne" to powinny być też "Legendarne", a nie "Legendy". W takim razie powinno być jednak "Kanon" ;) A przydałoby się do ery dodać nowe słowo-klucz - "Legendy". "Legends" mogłoby zostać, gdyż wiele artykułów takie posiada, a nowe artykuły mogłyby już mieć wpisane "Legendy". Moc z TB. Mustafar29 (dyskusja) 13:05, 11 lip 2015 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!