Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Imperium Galaktyczne/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Spis źródeł

Czy z racji gigantyzmu źródeł w takich tematach jak ten hasła dla wygody powinno się podzielić na kolejno książki, komiksy, gry i td.? Wiem że to trochę uderza w chronologię zdarzeń ale na dłuższą metę po prosto ciężko się będzie szukało czegoś w tym gigantycznym zbiorze. Wcześniej tego tu chyba nigdy nie praktykowano stąd pytanie. Piett 12:02, 20 paź 2012 (CEST)

Jak wspomniałeś, nie praktykujemy takiego rozwiązania i nie ma sensu wprowadzać go dla jednego hasła. Można zastanawiać się nad podziałem, gdy mówimy o źródłach fabularnych (książki, komiksy) i opisowych (przewodniki, artykuły), jednak nie bardzo widzę sens w dzieleniu ich na komiksy, książki etc. - zaburza to chronologię i w sumie nie bardzo wiem, czemu ma służyć. Na pewno przy tak olbrzymiej ilości źródeł, trzeba je wrzucić do scrollboxa.--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:36, 20 paź 2012 (CEST)
Na razie udało się przy na razie potwierdzonych utworzyć z sensem trójpodział na dwa główne i niekanon. Dodatkowo dla estetyki tam gdzie pojawiają się serie opis został ograniczony do jej tytułu i odnośnika w haśle. Piett 16:28, 20 paź 2012 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!