Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Gwardia Imperialna

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Artykuł polecany!

To hasło zostało artykułem polecanym w wyniku głosowania z lipca 2012. Artykuł znajdował się na stronie głównej Biblioteki Ossus w dniach 16.07.2012 - 05.08.2012.

Czy w ciekawostkach, chodzi o to, że gwardziści nie pojawiają się u boku kanclerza w serialu, czy o to, że w okresie wojen klonów nigdzie się nie pojawiają? Bo w Obsesji 2 widać 2 gwardzistów stojących za biurkiem palpatine'a. Tymonello 18:17, 23 lut 2012 (CET)

Chodzi o wystąpienia w serialu. Zresztą w samej ciekawostce chodzi właśnie o to, że nie pojawiają się w serialu, mimo że byli obecni w innych źródłach.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:39, 23 lut 2012 (CET)


Mała uwaga przy opisie zamachu na Palpatina w 1 BBY. Pisze tam ze: "W głównej części zamachu postanowili posłużyć się przygotowanymi do tego celu zaawansowanymi droidami bojowymi, dla niepoznaki ubranymi w pancerze szturmowców, które miały spróbować zabić Palpatine'a." Z ciekawości zajrzełem do Zdrady, i owszem, Trachta nazywa tam swoich szturmowców robotami, ale wydaje mi się, że to określenie ma na celu opisanie ich statusu i charakteru, które znaczy mniej więcej tyle, "niczym nie różnią się od droidów". Również jego rozmowa z Carsanem oraz Bartamem, w którym mowa o procesie uwarunkowania, porównanie ich do dzieci, nazywanie ich żołnierzami oraz moment w którym Vader obcina głowy dwóm z nich i nie widać żadnych obwodów czy charakterystycznych elektrycznych iskier, wskazuje bardziej że mamy do czynienia że zmodyfikowanym oddziałem klonów. Pasowałoby zmienić wszelkie zmianki na droidach, na klony, No chyba że w rzeczywistosci, to są zwykli ludzie poddani "specjalnemu praniu mózgu". Ale to trzeba by sprawdzić, w jakimś źródle poza komiksem Zdrada, bo to nie zostaje nam jednoznacznie określone. Archiwista:Darth2 20:26, 10 lipca 2012 (CET)

Muszę przyznać że coś w tym jest. W głowę zachodziłem interpretując ich wypowiedzi jednak dochodzę do wniosku że z dwojga złego lepiej to zinterpretować. Używanie droidów bojowych w korpusie szturmowców byłoby chyba kompletnym ewenementem i bardzej pasuje tu fakt że sporadycznie imperialna armia posiłkowa wojska poborowe kilkoma odmianami klonów i to na długo przed Thrawnem co potwierdza m.in komiks "Wrong Side of the War" i inne źródła. Pełna zgoda Piett 22:02, 10 lip 2012 (CEST).

Nowy artykuł Kanon

Czy ktoś może stworzyć nowy artykuł kanon do gwardii Imperialnej

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!