Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Bitwa o Teth

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Dlaczego chcę Bitwa na Teth, a nie Bitwa o Teth - dlatego, że strony nie walczyły między sobą o zdobycie planety, tylko Rotty. Bitwa o Teth oznacza (według mnie), że bitwa toczy się o planetę, a ta bitwa toczyła się na planecie :) Revan 08:10, 8 sie 2011 (CEST)

Jak dla mnie brzmi sensownie, ale chciałbym się upewnić, czy przypadkiem ta bitwa nie jest w żadnym oficjalnym źródle nazwana "bitwą o Teth"? Jeśli tak, to jednak powinniśmy się trzymać kanonicznej terminologii. signstraznik.png Kasa Dyskusja  16:07, 8 sie 2011 (CEST)
W Wookieepedii i Jedipedii jest Battle of Teth i Schlacht von Teth co w obu językach znaczy Bitwa o Teth, a nie na Teth. signjedi.png Windy Dyskusja  16:49, 8 sie 2011 (CEST)
Rozumiem, Windy. Ale z tego co wiem, Ossus nie może opierać się na wookieepedii czy jedipedii. Do znudzenia czytałem te prawa autorskie, regulamin itd.. Ale jak napisałem powyżej, bitwa nie toczyła się o planetę. No nie? Ale jeśli zdecydujecie, że słuszne będzie to bitwa o , według kanonu, to proszę o podanie źródła. Tak tylko. Pozdrawiam --Lord Revan Dyskusja, Holokron 18:56, 19 sie 2011 (CEST)
Uważam, że zmienianie nazwy artykułu jest bez sensu. Przykład? Choćby Bitwa o Endor. Bitwa nie toczyła się by zdobyć planetę, tylko po to by zniszczyć II gwiazdę śmierci. Drugi przykład? Bitwa o Coruscant tak właściwie nie była bitwą o zdobycie planety, bo tego Separatyści nie zamierzali. Bitwa była stworzona tylko i wyłącznie po to by odwrócić uwagę Jedi od kanclerza i po to by go porwać. Gdybyśmy zmienili nazwę w tym artykule, musielibyśmy zmienić nazwę w innych. Uważam, że nie trzeba zmieniać nazwy tego artykułu.--Skywalker96 19:16, 19 sie 2011 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!