Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Baza Starkiller

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Wytłumaczy mi ktoś jedną rzecz. Chodzi mi o to, że Baza Starkiller ładuje się poprzez wyssanie energii gwiazdy po czym gwiazda ta znika na zawsze (takie są słowa Finna). W takim razie skoro już raz użyli broni do zniszczenia układu Hosnian to musieli tą broń czymś wcześniej naładować, więc teoretycznie ta gwiazda nie powinna już potem istnieć. Mimo to gwiazda zostaje użyta do pobrania energii by zniszczyć D'Qar. Ale co jest jeszcze dziwniejsze to to, że ta broń po jednym razie użycia byłaby bezużyteczna bo wyssała już całą gwiazdę to skąd miała by pobrać ponownie energię na inne ataki? Mieli jakiś zapas czy coś? Jest jakieś racjonalne wytłumaczenie tego ? :D Oncki001 (dyskusja) 21:02, 22 maj 2017 (CEST)

Nie zużywa całej energii słońca na raz. Dwa, prawdopodobnie możliwość podróży w nadprzestrzeni do innego słońca. A nawet na pewno możliwość podróży do innego słońca, bo pierwotnie BS znajdowała się na obszarze nieznanych rejonów (według słownika ilustrowanego do TFA). A tak na przyszłość. Do takich rozkmin, niezwiązanych bezpośrednio z artykułem, polecam grupę Zapytaj Mistrza Jedi na facebooku, bo dyskusje artykułów nie są od tego. --signstraznik.png Totus Dyskusja  21:16, 22 maj 2017 (CEST)

Czy to Ilum?

Widziałem ostatnio zdjęcie z Jedi: Upadły zakon, na którym Ilum wygląda niczym Baza Starkiller bez działa. Czy może to oznaczać potwierdzenie teorii, że Bazę Starkiller zrobiono własnie z Ilumu? Jest kilka przesłanek - Baza Starkiller pełna była kryształów kyber, była lodową planetą, tak samo znajdowała się w sektorze 7G, a jej położenie na kanonicznej mapie idealnie pokrywa się z położeniem Ilumu na legendarnych mapach. Zapraszam innych, by się o tym wypowiedzieli. Power of the Light Side (dyskusja) 20:14, 29 lis 2019 (CET)

Ale nawet jak się okaże, że Ilum i Baza Starkiller to ta sama planeta, to i tak będę za utrzymaniem odrębnych artykułów. Power of the Light Side (dyskusja) 12:21, 3 gru 2019 (CET)
Ano potwierdza się, że to Ilum. I można faktycznie zrobić z tego dwa artykuły, ale trzeba je sensownie rozdzielić. Illum jako planeta i Baza jako placówka.--signstraznik.png Totus Dyskusja  23:59, 27 gru 2019 (CET)

Początek konstrukcji

Można prosić o numer strony gdzie to pada? Nie kojarzę tej informacji w przewodniku.--signstraznik.png Totus Dyskusja  13:32, 9 sty 2020 (CET)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!