Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Ahsoka Tano

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Dublowanie artykułu

Czy jest sens dublowania artykułów, skoro akurat w przypadku Ahsoki można rozdzielić bez problemu info kanoniczne od legendarnych? signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  15:46, 22 lis 2015 (CET)

Problem w tym, że info z rebelsów nie wchodzi do legend. Pisałem o tym w sali zgromadzeń, aby to było w jednym artykule przydałby się kanoniczny odpowiednik lega. Inaczej się miesza jedno z drugim.--Totus (dyskusja) 15:49, 22 lis 2015 (CET)
A nie może być jak do tej pory, że legendy oznaczamy żółtą ramką, a cała reszta jest kanoniczna? signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  16:07, 22 lis 2015 (CET)
Nadal nie jestem przekonany co do dublowania artykułów pokroju Ahsoka, rex i innych postaci które występują wyłącznie w opowieściach związanych z TCW/Rebels. Te kilka komiksów i książek jako te dziejące się w uzgodnieniu z The Clone Wars chyba podlegają z automatu pod Disney Kanon, więc chyba można by albo połączyć oba artykuły lub w razie kontrowersji info z owych źródeł potraktować w ramkach jako kanoniczność niesprecyzowana. Ma to chyba więcej sensu niż powtarzanie gigantycznych artykułów (zajmujących tylko miejsce na stronie) i zmuszanie do czytania obu wersji tylko dlatego żeby znaleźć info z tych kilku komiksów i książek które i tak spisano pod seriale. Piett (dyskusja) 09:28, 24 sty 2016 (CET)

Najlepszym argumentem przemawiającym moim zdaniem za podziałem jest książka Wojny klonów: Żadnych jeńców. Tam Ahsoka poznaje Callistę Ming i resztę Jedi spod skrzydeł Djinna Altisa. Postacie te w żadnej mierze nie należą do kanonu, tak samo jak cała ta historia, w której jest dosyć sporo "rozterek wewnętrznych bohaterki". Wszystkie powieści z TCW poleciały z kanonu, dużo z nich zaczęło czerpach z reszty EU pomysły i postacie. Powieści z rebelsów to już kanon. Większy problem jest ze wszelkimi komiksami internetowymi i tak dalej, które były wprowadzeniem do danych odcinków TCW.--signstraznik.png Totus Dyskusja  10:33, 24 sty 2016 (CET)

Proste rozwiązanie, wzięte z tego jak działał Ossus zanim stworzono zdroworozsądkowy podział na starwarsowy Kanon Expanded Universe i świat magii Walta Disneya. Można zrobić gdzieś pomiędzy Osobowością a Ciekawostkami dział w stylu Niekanoniczne albo Źródła o zmienionym statusie. W rubryce wyjaśniono by krótko jak traktowano by te źródła jako całość do kwietnia 2014 i że poza zmianą statusu dalej stanowią zwartą całość z resztą oddzielnie tworzonego teraz fragmentów o wojnach klonów, ewentualnie tytuł działu i odnośnik do notatki napisanej oddzielnie o tych źródłach w dziale hasła Kanon. Opcjonalnie pozostawić te hasła razem tam gdzie były tylko zostawić coś w stylu starej ramki o Legends. W ten sposób wszyscy byliby zadowoleni ponieważ A) Fani uniwersum Star Wars nie musieli by wchodzić co chwila czytając hasło w tą postacią klikając co chwila rubryki Kanon 1 / Kanon 2. B) Młodociani fani bajek Walta Disneya zainteresowani opowieściami pisanmymi z TCW nie musieli by co chwila wchodzić w drugi dział. C) Ze strony Ossusa zniknęło by to samo hasło które niepotrzebnie tylko zabiera miejsce na ograniczonych ramach strony internetowej. Nie wiem czemu miało by to nie wypalić. Piett (dyskusja) 12:25, 24 sty 2016 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!