Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Abeloth

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Źródła

Skąd informacja, że Sithem, który pomógł Lukowi pokonać Abeloth był Darth Krayt? W podanych źródłach nie ma takiej informacji. --Anzelm (dyskusja) 14:07, 9 lis 2015 (CET)

Bezpośrednio nie pada, ale jest opis, który można spokojnie utożsamić z tą postacią. potężny Sith, który nie był członkiem Zaginionego plemienia, mężczyzna, tatuaże, dąży do zdobycia władzy w galaktyce w "przyszłości". Teraz głowy nie dam, ale opis tego Sitha z wizji Jacena pasuje do wygląda Krayta w zbroi z orbalisków. Nie wiem, czy gdzieś zostało to potwierdzone w prost przez autora, ale tylko Krayt pasuje, a jego zakon sithów działał w czasie akcji książki, gdyż pojawia się w Omenie bodaj.--Totus (dyskusja) 18:02, 9 lis 2015 (CET)
Opis faktycznie pasuje do Krayta, ale samo stwierdzenie, że jest to Krayt to już chyba nadużycie? Myślę że wypadałoby zmienić na "Ostatecznie Abeloth została pokonana przez Luke'a, któremu pomógł nieznany Sith." lub "Ostatecznie Abeloth została pokonana przez Luke'a, któremu pomógł nieznany Sith - prawdopodobnie Darth Krayt."
-- Pozdrawiam, Anzelm (dyskusja) 14:31, 10 lis 2015 (CET)
Zdaje się, że tożsamość oficjalnie nie została potwierdzona (chyba, że w jakimś przewodniku), ale opis jest dosyć jednoznaczny, a nie ma chyba powodu, by podejrzewać kogoś innego. Zgadzają się tatuaże na twarzy, zgadza się zbroja, zgadza się opis oczu w dwóch różnych kolorach. Sith daje wyraźnie do zrozumienia, że jest częścią zakonu Krayta.--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:56, 10 lis 2015 (CET)
W takim razie proponuję przynajmniej zrobić do tego przypis informujący że dane są niepotwierdzone i z cytatem zawierającym opis Sitha. Skrobnę jak wrócę do domu.
-- Anzelm (dyskusja) 16:05, 10 lis 2015 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!