Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Droid-zbieracz P-100

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
DroidP-100.jpg
Droid-zbieracz P-100
Producent Serv-O-Droid
Wysokość Zależna od modeluDroid-zbieracz P-100 to wyprodukowana przez firmę Servo-O-Droid maszyna przeznaczona głównie do usuwania zanieczyszczeń z płaskich terenów. Model ten posiadał bardzo prostą budowę składającą się ze stożkowej kopuły zawierającej wszystkie główne systemy oraz wbudowany napęd repulsorowy. Oprogramowanie P-100 zawierało system umożliwiający mu lokalizowanie przedmiotów koniecznych do usunięcia. Po ich odnalezieniu, droid natychmiast wykorzystywał swoje pięć ramion o łącznym udźwigu ponad 500 ton aby przenieść swoje znalezisko we wcześniej ustalone miejsce.

P-100 były wykorzystywane między innymi na Wielkiej Arenie Mos Espie na Tatooine, gdzie pracowały przy usuwaniu wraków ścigaczy z trasy. Po zlokalizowaniu i podniesieniu pojazdu, droid umieszczał go w jednym z garaży oraz przyczepiał do niego lokalizator umożliwiający odnalezienie go właścicielowi. Zgodnie z zasadami panującymi na arenie, piloci mieli dwie godziny na odebranie swojej własności. Po upływie tego czasu sprzęt był wyrzucany lub sprzedawany Jawom.

Droidy P-100 znajdowały też zastosowanie na Coruscant, gdzie siły porządkowe wykorzystywały je do sprzątania ulic podmiasta. Nieco mniejsze modele natomiast pracowały przy transporcie towarów oraz rozładunku bagaży w okolicach gmachu Senatu Galaktycznego.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!