Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dilanni

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Dilanni.jpg
Dilanni
Miejsce pochodzenia: Felucja
Rasa: Felucjanin
Dilanni był felucjańskim farmerem żyjącym w ostatnich latach istnienia Republiki.

Biografia

W 21 BBY w trakcie trwania wojen klonów, do wioski, w której mieszkał Dilanni, przylecieli piraci. Weequayowie zażądali, by farmerzy oddali im wszystkie zbiory cennej rośliny nysillinu. Jako że Felucjanie utrzymywali się z produkcji i sprzedaży rośliny, Casiss, wódz wioski, odmówił. Zamiast poddania się, wynajął grupę łowców nagród pod przywództwem Sugi, by bronili jego wioski.

Po jakimś czasie, na Felucji rozbił się statek Jedi. Jego pasażerowie, Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi i Ahsoka Tano szybko trafili do wioski farmerów. Wódz po zapoznaniu ich z sytuacją swojego ludu, poprosił ich o pomoc. Kenobi odmówił lecz ponowne, niespodziewane pojawienie się piratów skłoniło Jedi do pomocy.

Wysłannicy Republiki rozpoczęli treningi Felucjan w sztuce walki. Dilanni nie był optymistycznie nastawiony do swojego szkolenia twierdząc, że jest tylko zwykłym rolnikiem. Jednak trwające jakiś czas ćwiczenia przyniosły owoce. W niedługim czasie, piraci zaatakowali. Wtedy Dilanni razem ze swoimi braćmi stanął do walki. W bitwie ocalił życie Obi-Wana Kenobiego. Po jakimś czasie walka dobiegła końca, a Felucjanie wygrali. Piraci odlecieli z ich planety, a Casiss złożył sojusznikom szczere podziękowania.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!