Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Del

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Del
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
Del to jeden z klonów służących w Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów.

Biografia

Młodość

Del urodził się w 32 BBY na Kamino jako jeden z ponad miliona klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta. Po odpowiednim przeszkoleniu dołączył do armii, a konkretnie do elitarnego 501 Legionu.

Bitwa o Teth

"Są tępe. W końcu to zwykłe blaszaki. Nie potrafią nic innego niż iść przed siebie i strzelać. I mam wrażenie, że SRB nie są o wiele bystrzejsze."
— Del podczas bitwy o Teth.

W bliżej nieokreślonej fazie wojny Del wraz z resztą Kompanii Potok został wysłany na Teth. Jednostka dowodzona przez Anakina Skywalkera miała za zadanie odbicie z rąk Separatystów małego Hutta, Rotty.

Po zdobyciu klasztoru klony zabezpieczyły miejsce walki. Po jakimś czasie armia {{L|[Droid bojowy|droidów]] ruszyła do kontrnatarcia. Podczas gdy Skywalker ruszył szukać Rotty członkowie Kompanii Potok zabarykadowali się przed oddziałami robotów. Po jakimś czasie armia pod dowództwem Asajj Ventress otworzyła jednak wrota do klasztoru i wparowała do środka. Droidy wybiły niemal cały oddział. Rex, dowódca oddziału i pięciu innych żołnierzy w tym Del uniknęli jednak tego losu.

Jakiś czas później aresztowane klony pilnowane przez droidy wdały się w bójkę ze strażnikami dzięki czemu zdobyli broń. Następnie bronili się na dziedzińcu klasztoru, aż do czasu przybycia 212 Batalionu Szturmowego, z którego wsparciem ostatecznie złamali opór droidów. Del podobnie jak inni pozostali przy życiu członkowie jego kompanii opuścili bezpiecznie planetę.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!