Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Darth Rivan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Oficer2.png
Nic o tym nie wiem. Muszę to potwierdzić...

UWAGA! Ten artykuł może zawierać informacje niezgodne ze źródłami lub stanem faktycznym.


Jeżeli dysponujesz odpowiednią wiedzą, prosimy, sprawdź go i popraw.
W tym artykule trzeba zweryfikować: całość artykułu

Rivan.jpg
Darth Rivan
Data i miejsce śmierci: 1000 BBY
Rasa: Zelosianin
Kolor oczu: Zielone
Przynależność: Nowe Imperium Sithów
Darth Rivan był zelosiańskim lordem Sithów, żyjącym w czasach nowych wojen Sithów. Udał się do systemu Cularin, na nieodkrytą planetę Almas. Uczynił ją swą siedzibą i wzniósł na niej fortecę. Jako, iż na Almas panowały niekorzystne warunki klimatyczne, Sith wybrał ją, by nikt mu nie przeszkadzał w zgłębianiu tajników ciemnej strony. Miał dwóch uczniów: Darsina i żyjącego w czasach Imperium Galaktycznego, Valina Draco, którego szkolił przez swój holokron.

Biografia

Rivan był jednym z władców Nowego Imperium Sithów, które zostało wznowione przez Dartha Ruina. Na planecie Almas, w swojej fortecy pogłębiał się w mocy, jednak prawdziwym jego celem było stworzenie elitarnego oddziału Sith Battlelords. Nie był to jednak jego jedyny cel. Stworzył on cenny artefakt - Mroczne Berło, które miało moc odbierania życia przeciwnikowi. Miał również stworzyć trawy zwane Kaluthin. Jak każdy Sith, Rivan obawiał się pozbawienia władzy, co się oczywiście stało. Otóż jego uczeń, Darsin zdradził i zabił go.

Inna wersja śmierci

Istnieje też teoria, że Rivan uciekł z Almasu zostawiając swego ucznia na pewną śmierć. Powodem tego było, że ktoś zaplanował zamach na lorda Sithów. Po jakimś czasie powrócił i chciał za pomocą Mrocznego Berła zmienić martwego Dursina w swego duchowego niewolnika, ale zamiast tego, wywołał przeogromną burzę Mocy, która przeniosła go w sam środek bitwy między Bractwem Ciemności i Armią Światła, gdzie natychmiast zginął z rąk nieznanego wojownika.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!