Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Darth Maleval

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
DarthMaleval.jpg
Darth Maleval
Data i miejsce śmierci: 137 ABY
Rasa: Quarren
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Żółte
Przynależność:
Darth Maleval to Lord Sithów Nowego Zakonu Dartha Krayta.

Biografia

Darth Maleval na Yinchorrze.
W roku 137 ABY Maleval został wysłany na planetę Yinchorr. Tam przez przypadek zaczepił go jeden z nowych szturmowców, Anson Trask, pytając o

drogę do swojego oddziału. Nieświadom tożsamości Sitha, został uratowany przez swego dowódcę, który wytłumaczył Malevalowi, że Trask jest nowy w oddziale i brak szacunku nie był przez niego zamierzony. Sith powiedział, że następnym razem sam policzy się z Ansonem.

Następnie 407 Dywizja, w której służył Anson Trask, została wysłana na planetę Borosk. Znajdująca się tam 908 Dywizja była wierna Roanowi Felowi. Szturmowcy sądzili, iż muszą tylko otoczyć krnąbrnych żołnierzy i zmusić ich do współpracy z Kraytem, jednak rozkazy z góry były jednoznaczne: zabić wszystkich. Jednym z członków 908 był brat Gila Cassela, dowódcy 407 - Jared. Wkrótce wszyscy szturmowcy wierni Roanowi Felowi zginęli i tylko Jared został pojmany. Wtedy Darth Maleval rozkazał Gilowi zabić brata, by w ten sposób udowodnił swą wierność Imperatorowi Kraytowi. Gil odmówił, twierdząc, że są ważniejsze rzeczy niż obowiązek czy życie. Maleval zabił więc ich obu. Wtedy też zaatakował go jeden ze szturmowców, Hondo Karr, jednak Maleval z łatwością odparł jego atak. Gdy obwiązał go swoim biczem i zamierzał zabić go wyładowaniami Mocy, Anson Trask strzelił mu kilka razy w plecy.

Ciekawostki

Śmierć Dartha Malevala.

Według Lelanda Chee imię Maleval pochodzi od angielskiego słowa malevolent, które oznacza niechętny, wrogi.

Zobacz także

Darth Maleval

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!