Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Czystka: Ukryte ostrze

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Purge3.jpg
Czystka: Ukryte ostrze
Scenariusz Haden Blackman
Rysunki Chris Scalf
Tytuł oryginalny Purge: The Hidden Blade
Wydanie polskie 15 stycznia 2011
Wydawnictwo Egmont (w SWK 1/2011)
Wydanie USA 7 kwietnia 2010
Dark Horse Comics
Okładka Chris Scalf
Liczba zeszytów 3/3
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 40
Czas akcji 19 BBY


Czystka: Ukryte ostrze (Purge: The Hidden Blade) to trzecia pozycja z serii zapoczątkowanej przez komiks Czystka i kontynuowanej przez Czystka: Sekundy do śmierci.

Ukryte ostrze zostało wydane 7 kwietnia 2010 w USA, natomiast w Polsce ukazało się 15 stycznia 2011 na łamach Star Wars Komiks.

Opis

Oryginalny

"On a remote world, Darth Vader chafes at the assignment given to him by the Emperor: guarding an Imperial manufacturing facility from the anti-Imperial natives. Vader feels the duty is beneath him -- until he learns that a Jedi Master and his Padawan are in league with the natives!

Now the game is afoot, and Vader is on the trail of his favorite prey. No ambush, no local monstrous lizards, will deter him his pursuit. Woe be to the Jedi when Vader catches up with them! This one-shot follows Revenge of the Sith!"

Tłumaczenie

Na odległym świecie, Darth Vader wykonuje irytujące zadanie przydzielone mu przez Imperatora: chroni imperialną placówkę produkcyjną przed anty-imperialnymi tubylcami. Vader czuje, że zadanie to nie jest jego godne... dopóki nie dowiaduje się, że mistrz Jedi i jego padawan są w sojuszu z tubylcami!

Zbliża się gra, a Vader jest na tropie swej ulubionej zdobyczy. Od pogoni nie odstraszy go ani żadna zasadzka, ani monstrualne jaszczury. Nieszczęście spotka Jedi, kiedy Vader w końcu ich dogoni! Ten pojedynczy komiks dzieje się niedługo po Zemście Sithów!

Bohaterowie

Galeria

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Czystka: Ukryte ostrze.


Czystka
[Pokaż/Ukryj]
Czystka - Sekundy do śmierci - Ukryte ostrze
Pięść tyrana: 1 - 2

Wydanie zbiorcze: Czystka


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!