Niech Moc będzie z Wami!Cutter Poole

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Cutter Poole.jpg
Cutter Poole
Data i miejsce śmierci: 4 ABY[1]
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Ciemne
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność:
Cutter Poole był człowiekiem żyjącym w ostatnich latach istnienia Imperium Galaktycznego i członkiem Rebelii. Należał do Eskadry Ostrzy w stopniu kadeta i brał udział w bitwie o Malastare, w czasie której posługiwał się sygnałem wywoławczym "Ostrze Pięć".

Biografia

Cutter Poole został włączony do Eskadry Ostrzy niedługi czas po tym, jak jej znaczna część zginęła w czasie bitwy o Endor. Wraz z dwoma innymi kadetami, Jordanem Karlsem i Yori Dahn został przydzielony do grupy pod dowództwem porucznik Giny Moonsong. Jego szkolenie nie trwało długo, gdyż jego oddział brał udział w bitwie o Malastare.

W początkowej fazie, Poole i pozostali musieli przedostać się przez tarczę planetarną blokującą dostęp do powierzchni. Na rozkaz swojej porucznik cały oddział skupił ogień dział jonowych swoich B-wingów w jednym punkcie powodując powstanie dziury w osłonie, którą wykorzystali. w tym momencie Eskadra rozdzieliła się. Część myśliwców skierowała się za komandorem Strammem w stronę centrum komunikacyjnego, zaś pozostali, w tym Poole, mieli zająć walką myśliwce TIE stacjonujące na planecie. Świadomi przewagi wrogich pilotów w walce w atmosferze, rebelianci udając panikę, wycofali się w jej wyższe partie, w stronę otwartego kosmosu. Gdy już pozbawili przeciwnika przewagi, Moonsong i jej skrzydłowy Fanty zaatakowali myśliwce TIE, a Poole wraz z Yori poszli w ich ślady. Z powodu podniecenia walką mężczyzna nie zauważył zbliżającej się maszyny, która, mimo ostrzeżenia porucznik Moonsong, zdołała zestrzelić jego B-winga. Chwilę później został pomszczony przez swojego dowódcę.

Charakterystyka

W chwili śmierci Cutter Poole był młodym, przystojnym mężczyzną o niebieskich oczach, kwadratowej szczęce i ciemnych włosach. Bardzo zależało mu na zdobyciu chwały jak również miał wysokie mniemanie o sobie.

Przypisy

  1. Akcja opowiadania Blade Squadron: Zero Hour dzieje się krótko po bitwie o Endor

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!