Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Crys

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy klona o tym imieniu. Zobacz też: pilotkę statku Uhumele - Crys Taanzer.
Crys.jpg
Crys
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Kolor włosów: Czarne, potem blond
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasny
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
Crys to jeden z żołnierzy-klonów służących w Armii Republiki. Walczył podczas pierwszej bitwy o Saleucami pod rozkazami komandora Cody'ego i generała Jedi Obi-Wana Kenobiego.

Biografia

Młodość

Crys, podobnie jak wiele innych klonów, został stworzony na Kamino na podstawie DNA mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta. Po odpowiednim przeszkoleniu został wcielony do 212 Batalionu Szturmowego jako szeregowy.

Bitwa o Saleucami

"Złamaliśmy kody dostępu i ładujemy system sterowania."
— Crys do Obi-Wana Kenobiego.[1]

W bliżej nieokreślonej fazie trwania wojen klonów brał udział w boju na Saleucami. Wraz ze swoim oddziałem Crys wylądował na powierzchni planety, aby podjąć poszukiwania generała Grievousa. Podczas pościgu jeden z klonów znalazł we wraku okrętu, którym Grievous i droidy uciekły z orbity w trakcie przegranej bitwy, nieuszkodzonego robota, któremu skończyło się zasilanie. Crys wraz z Codym dokonał analizy danych z pamięci znalezionego droida, dzięki czemu udało się wyznaczyć cel podróży generała Separatystów. Po dotarciu na miejsce Crys brał udział w walce przeciw droidom Separatystów. Republika wygrała, lecz Grievous uciekł.

Przpisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!