Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Crasher

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Crasher.jpg
Crasher
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek-klon[1]
Wzrost: 183 cm[1]
Kolor włosów: Czarne (siwiejące)[1]
Kolor oczu: Brązowe[1]
Kolor skóry: Jasny
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
Crasher to żołnierz-klon służący Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów. Posiadał stopień sierżanta.

Biografia

Młodość

Crasher jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu sierżanta, po czym zajął się szkoleniem nowych pokoleń klonów.

Kariera wojskowa

Crasher zgodnie ze swoim przeznaczeniem zajął się szkoleniem kolejnych pokoleń klonów. W nieokreślonym czasie wojny wraz z kilkoma kadetami udał się na pokład Gwiezdnego Niszczyciela typu Venator, Endurance, by tam zapoznać ich z obsługom statku.

Podczas ćwiczeń doszło do dwóch zamachów. Podczas tego pierwszego została zniszczona kwatera mistrza Jedi, Mace'a Windu. Natomiast drugi zamach unicestwił reaktory statku. Admirał Shoan Kilian, chcąc uchronić młodzików przed śmiercią, powiedział im, że wykorzystają to do zmierzenia czasu w drodze do kapsuł ratunkowych. Crasher jednak znał prawdę. Sierżant dołączył do swoich podopiecznych w jednej z kapsuł i udał się na wyznaczone miejsce zbiórki.

Okazało się, że zaginęła jedna kapsuła, która padła ofiarą Boby Fetta, który stał za zamachami na statku, Crasher zgłosił to Jedi, a ci zajęli się odnalezieniem kadetów. Wszystko skończyło się pomyślnie dla strony Republiki, lecz Fett uciekł.

Przypisy

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 Databank (pierwszy) Clone troopers w pierwszym Databanku (Link archiwalny z dnia 04.11.2011 na web.archive.org)

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!