Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Che Amanwe Papanoida

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Che Amanwe Papanoida.jpg
Che Amanwe Papanoida
Rasa: Pantoranka
Kolor włosów: Fioletowe
Kolor oczu: Żółte
Kolor skóry: Niebieski
Przynależność:
Che Amanwe Papanoida była Pantoranką oraz córką przewodniczącego Papanoidy. Żyła w ostatnich latach istnienia Republiki Galaktycznej.

Biografia

Porwanie

W nieokreślonym czasie wojen klonów Federacja Handlowa zablokowała Pantorę pod pretekstem niespłaconych długów. W związku z tym wydarzeniem oraz niezadowoleniem mieszkańców, jakie wywołało, Che Amanwe w towarzystwie swojego ojca, brata oraz siostry udała się na Coruscant, by prosić Senat Galaktyczny o interwencję.

Che Amanwe i Chi Eekway.
W stolicy galaktyki, kobieta postanowiła spożytkować trochę wolnego czasu z Chi Eekway. Zgodnie z tym pomysłem po oficjalnym przywitaniu się z senator Riyo Chuchi córki przewodniczącego udały się do swojego mieszkania. Po przybyciu na miejsce Chi Eekway spróbowała zapalić światło, lecz okazało się, że była awaria. Na dodatek siostra Amanwy usłyszała dziwny dźwięk, który Che postanowiła zignorować.

Nie bojąc się ciemności, Pantoranka udała się wgłąb mieszkania, zostawiając siostrę samą. Gdy wróciła do holu, zauważyła, że Eekway zniknęła. Początkowo kobieta myślała, że siostra sobie z niej żartuje, lecz gdy usłyszała kolejny dziwny dźwięk, uzbroiła się w statuetkę pantorańskiej bogini księżyca. W tym samym momencie z cienia wyszedł gotalski łowca nagród, krępujący Chi Eekway oraz mierzący do Amanwy z blastera. Najemnik powiedział do niej, by nie stawiała oporu. Równocześnie z zakończeniem jego wypowiedzi jego rodiański towarzysz zaszedł dziewczynę od tyłu. Che nie dała się zaskoczyć, dlatego zdążyła uderzyć oprawcę posążkiem i rozpocząć ucieczkę. Jej działanie zostało gwałtownie przerwane przez Gotala, który strzelił do niej wiązką ogłuszającą.

Niewola na Tatooine

Che Amanwe w walce.

Po ustabilizowaniu sytuacji łowcy nagród zabrali swoje ofiary z ich mieszkania, po czym rozdzielili i wywieźli do wyznaczonych kryjówek. Che Amanwe została przewieziona na Tatooine, do kantyny Chalmuna w Mos Eisley. Będąc pod stałą obserwacją, Pantoranka spędziła w uwięzieniu jakiś czas. Po pewnym czasie w kantynie zjawił się łowca nagród Greedo, który był odpowiedzialny za porwanie kobiety. Rodianin powiedział znajdującym się w lokalu strażnikom, że nastąpiła zmiana planów, i że Che Amanwe ma zostać przetransportowana w inne miejsce. Zgodnie z jego słowami strażnicy wyprowadzili Papanoidę z więzienia. Gdy tylko córka przewodniczącego znalazła się w głównej sali kantyny, zauważyła swojego brata i ojca. W swojej radości przywitała krewniaków, co ich zdemaskowało, gdyż podawali się wcześniej za członków Federacji Handlowej.

W związku z powstałym zamieszaniem rozgorzała strzelanina. Pomimo mniejszej liczebności rodzina Che Amanwy zdobyła przewagę, a po jakimś czasie wyeliminowała większość bywalców lokalu. Gdy sytuacja wydawała się ustabilizowana, Pantoranka zauważyła gotalskiego współpracownika Greedo, który mierzył z blastera do jej ojca. Nie czekając na rozwój wypadków, kobieta strzeliła do najemnika, zapewniając rodzinie bezpieczeństwo. Nastąpiło krótkie przywitanie, po którym mieszkańcy Pantory opuścili Tatooine. Po powrocie na Coruscant okazało się, że Ahsoka Tano i Riyo Chuchi odnalazły Chi Eekway oraz doprowadziły do zakończenia blokady Federacji Handlowej. Po tym wydarzeniu Che Amanwe prawdopodobnie powróciła wraz z rodziną na swoją planetę.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Che Amanwy Papanoidy.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!