Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Cat Miin

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Cat Miin.jpg
Cat Miin
Data i miejsce śmierci: 19 BBY
Miejsce pochodzenia: Castell
Rasa: Gossamka
Kolor oczu: Czarne
Przynależność:
Cat Miin to gossamańska członkini Gildi Kupieckiej i osobista adiutantka Shu Mai w ostatnich latach trwania wojen klonów.

Biografia

Przeszłość Cat Miin jest nieznana. Nie wiadomo kiedy i jakich okolicznościach, dołączyła do Gildi Kupieckiej. Jeszcze przed wybuchem wojen klonów została osobistą adiutantką Shu Mai. W 22 BBY uczestniczyła w spotkaniu Rady Separatystów na Geonosis, podczas którego zawiązano Konfederację Niezależnych Systemów.

W czasie wojen klonów, pełniła funkcję kogoś w rodzaju ministra spraw zewnętrznych organizacji i nadzorowała dystrybucje surowców, dla Armii Separatystów. W 19 BBY przebywała na Felucji, będącej wtedy pod ciężkim oblężeniem przez siły Republiki. Pomogła w ewakuacji z planety swej szefowej, kiedy przybył rozkaz od hrabiego Dooku.

Wraz z nią poleciała na Utapau, gdzie zaplanowano zebranie Rady Separatystów. Po jego zakończeniu wraz z innymi przywódcami udała się na Mustafar z rozkazu generała Grievousa, gdzie została zabita przez Dartha Vadera.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Cat Miin na Geonosis.

Po raz pierwszy doradczyni Shu Mai pojawiła się w Ataku klonów (patrz kadr powyżej). Następnie, w Zemście Sithów została przedstawiona Cat Miin, którą jednak niezbyt widać w filmie. Jakiś czas później, firma Hasbro zaprezentowała figurkę Cat, która jednak różni się znacznie od postaci przedstawionej w Ataku klonów, a dużo bardziej przypomina Shu Mai. Z tego powodu przyjęto, że Shu Mai miała dwóch różnych doradców. Nie minęło dużo czasu, gdy znów zmieniono kanon i uznano, że doradca z Geonosis i Cat Miin to jedna i ta sama postać, czego potwierdzenie można znaleźć w nieistniejącym już artykule w pierwszym Databanku.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!