Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CT-19-7409

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy dowódcy placówki na księżycu Rishi. Zobacz też: członka drużyny Omega o tym imieniu.
O'Niner.jpg
CT-19-7409
"O'Niner"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY, Kamino[1]
Data i miejsce śmierci: 22 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek-klon[1]
Wzrost: 183 cm[1]
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
CT-19-7409 nazywany O'Niner to żołnierz-klon w stopniu sierżanta. Był on nadzorcą stacji obserwacyjnej na księżycu Rishi.

Biografia

Młodość

O'Niner jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Janga Fetta urodził się w 32 BBY na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu sierżanta.

Służba na stacji obserwacyjnej

W nieokreślonej fazie wojen klonów, na stację, którą dowodził spadł deszcz meteorytów. Kiedy oficer dyżurny CT-327 nie zgłaszał raportu (został zabity przed droidy), O'Niner wysłał Nuba i jeszcze jednego klona, by go poszukali. Gdy żołnierze zmierzali w stronę wyjścia z placówki, zobaczyli dziesiątki droidów-komandosów. Bez wahania zaczęli do nich strzelać. Usłyszawszy to, O'Niner natychmiast pobiegł na miejsce strzelaniny. Gdy możliwości na to pozwoliły, od razu przyłączył się do walki. Po chwili nakazał włączyć alarm, aby poinformować dowództwo. Jeden z klonów zameldował mu, że droidy zniszczyły nadajnik. Chwilę potem jeden z robotów trafił go w nogę. Sierżant padł na podłogę, a kilka droidów natychmiast podeszło do rannego i dobiło go.

Przypisy

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Databank (pierwszy) Clone trooper w pierwszym Databanku (Link archiwalny z dnia 24.05.2011 na web.archive.org)

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!