Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CT-1477

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
CT-1477.jpg
CT-1477
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek-klon[1]
Wzrost: 183 cm [1]
Kolor włosów: Czarne[1]
Kolor oczu: Brązowe [1]
Kolor skóry: Jasny
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
CT-1477 to żołnierz-klon służący Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów.

Biografia

Młodość

CT-1477 jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu szeregowca.

Kariera wojskowa

CT-1477 został przydzielony pod dowodzenie admirała Kiliana, na jego okręt Endurance. Gdy na pokładzie statku przebywała grupka kadetów pod dowództwem sierżanta Crashera, nastąpił nieudany zamach na życie Mace'a Windu. Po tym wydarzeniu klony mieli przeszukiwać statek.

CT-1477 udał się do pomieszczenia z głównymi reaktorami. Tam spotkał kadeta imieniem Lucky, a w rzeczywistości Bobę Fetta. Chłopak powiedział mu, że zgubił się i że natychmiast opuści to miejsce. CT-1477 jednak nie zgodził się na to, gdyż kadet musiał zostać odprowadzony przez pełnoprawnego żołnierza. Gdy CT-1477 zaczął nawiązywać kontakt ze zwierzchnikami, Boba zainteresował się jego blasterem. Klon oddał mu broń, by móc w spokoju zgłosić swój status. Wtedy Fett go zaatakował, gdy CT-1477 upadł na ziemię, Boba wystrzelił do niego promieniem ogłuszającym.

Chwilę potem chłopak zniszczył reaktory, co poskutkowało ich wysadzeniem. Nie wiadomo czy CT-1477 przeżył eksplozję.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!