Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CT-1284

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
CT-1284.jpg
CT-1284
"Spark"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY, Kamino[1]
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek-klon[1]
Wzrost: 183 cm [1]
Kolor włosów: Czarne [1]
Kolor oczu: Brązowe [1]
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
CT-1284 "Spark" to żołnierz-klon służący Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów. Wziął udział w bitwie o Christophsis w 22 BBY.

Biografia

Młodość

Spark jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się w 32 BBY na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu szeregowca - specjalisty od tajnych operacji.

Kariera wojskowa

Na początku wojen klonów, w 22 BBY, trafił pod rozkazy mistrza Jedi Obi-Wana Kenobiego. Na pokładzie jego statku udał się na Christophsis, by tam wziąć udział w bitwie. Został jednak przydzielony, w ostatniej chwili, do nowego kamuflującego statku, który miał służyć pod rozkazami Anakina Skywalkera.

Załoga okrętu miała go wykorzystać do tajnego przelotu przez blokadę statków Separatystów na powierzchnię planety, by dostarczyć tamtejszym wojskom lądowym niezbędne zapasy. Gdy jednak wrogi dowódca, admirał Trench wydał rozkaz zbombardowania planety, generał Skywalker zmienił cel ich misji. Załoga statku wyruszyła na krucjatę przeciwko statkowi dowodzenia Separatystów.

Wykorzystując efekt zaskoczenia, zaatakowali lecz podniesione tarcze na wrogim okręcie udaremniły atak. Aby wyśledzić ich obecność admirał Trench wysłał w ślad za nimi torpedy namierzające. Skywalker wykorzystał ten fakt i ruszył na pełnej mocy na statek swojego wroga. Separatyści zaskoczeni atakiem nie zdążyli podnieść tarcz przez co statek dowodzenia został zniszczony przez własne torpedy.

Po wylądowaniu na Christophsis, Blackout pogratulował Sparkowi udanej misji i oficjalnie przyjął go do swojego zespołu.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!