Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Bralsin

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Bralsin było małą osadą znajdującą się na Mandalorze, w pobliżu stolicy planety, Keldabe.

Opis

W 41 ABY można tam było zobaczyć mozaikę pól uprawnych, lasów, starych oraz nowo budowanych gospodarstw a także miejsca pozostające ugorem, pozostałość po ataku Yuuzhan Vongów na planetę. W samej glebie, jak pokazał Jainie Solo Goran Beviin, wciąż można było znaleźć także zagrzebane szczątki Yuuzhan Vongów. Na jednym z wzgórz znajdowało się kilka wyślizganych, bladoszarych bloków granitu tworzących coś w rodzaju małej areny. Osada znajdowała się na tyle blisko Keldabe, że z wzniesień widać z niej było znajdującą się w stolicy wieżę MandalMotors.

Historia

To właśnie w pobliżu Bralsin Boba Fett stworzył Pomnik Fenna Shysy, mający upamiętniać tego Mandalora.

W 29 ABY Bralsin było jednym z wielu miejsc w których Mandalorianie walczyli z Yuuzhanami atakującymi Mandalorę, Mandalorianie, wśród których znajdował się Goran Beviin, pokonali w tym miejscu najeźdźców, pomimo faktu, że teren nie był łatwy do obrony.

W 41 ABY na jednej z polan na terenie Bralsin Jaina odbyła swój pierwszy trening z Goranem Beviinem, który wybrał akurat to miejsce, by móc pokazać wpierw Jainie pomnik Fenna Shysy.

Bralsin było również miejscem mającego miejsce dzień po zaślubinach Mirty Gev i Ghesa Orade spotkania Jainy z Gotabem, w rozmowie z którym Jedi podjęła decyzję na temat losu jaki musi spotkać jej brata. Następnie miał tam miejsce sparring na miecze świetlne między Jainą a Venku Skiratą.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!