Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Brainee

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Brainee.jpg
Brainee
Rasa: Siniteen
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Żółte
Profesja: Łowca nagród
Brainee był siniteeńskim łowcą nagród żyjącym w ostatnich latach istnienia Republiki Galaktycznej.

Biografia

W nieokreślonym czasie, Brainee został zatrudniony przez Jabbę Desilijic Tiure'a jako jeden z łowców nagród. Podczas swojego pobytu w pałacu Hutta poznał Rodianina, Greedo, z którym rozpoczął współpracę.

Jakiś czas później, gdy wybuchły wojny klonów, Greedo otrzymał od Konfederacji Niezależnych Systemów zlecenie polegające na uprowadzeniu córek przewodniczącego Pantory, Papanoidy. Rodianin wykonał to zadanie, po czym wrócił do pałacu Jabby, gdzie rozpoczął grę w kości z Brainee'em. Podczas jednej z partii, pojawiła się Trella Bare'Ah, po czym poinformowała towarzyszy o Pantoranach szukających Greedo.

Wiedząc, że nieproszeni goście odkryli kto stał za porwaniem, Brainee i Greedo postanowili się z nimi rozprawić. W sali tronowej Jabby, łowcy nagród otoczyli Pantoran, po czym poinformowali, że porozmawiają na zewnątrz. Idąc do drzwi, z wycelowanymi w przybyszów blasterami, najemnicy popełnili błąd, gdyż jeden z Pantoran, który był w rzeczywistości przewodniczącym Papanoidą, uwolnił się, a następnie zaproponował przedstawienie sprawy Jabbie.

Zgodnie ze słowami, polityka, obie strony przedstawiły Huttowi swoje relacje, by następnie oczekiwać jego werdyktu. Po dokładnej analizie, wyszło na jaw, że Greedo przyjął pracę od kogoś innego, przez co musiał zaprowadzić poszkodowanych do więzionych kobiet. To rozporządzenie nie dotyczyło Brainee'a, więc pozostał on w pałacu.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!